Czy przydatne?
85% pozytywne
60 głosów

Mocny ból zęba

Przyczyn bólu jest wiele, ale te występujące najczęściej to:

  • próchnica zęba - ból odczuwamy, gdy uszkodzenie zęba dojdzie do miazgi zęba, zawierającej naczynia krwionośne i nerwy
  • ząb leczony kanałowo - gdy kanał nie zostanie całkowicie oczyszczony, staje się po pewnym czasie przyczyną dotkliwego bólu. W kanale zębowym jest mnóstwo nisz, do których nie dojdzie wiertło dentystyczne. Pośpiech przy dentystycznym leczeniu zęba powoduje przeważnie pozostawienie w niszach przeróżnych bakterii, które rozwijają się pod plombą, niszcząc ząb od środka. Leczenie kanałowe wymaga więc od Pacjenta cierpliwości, a od stomatologa Wrocław precyzji i doświadczenia
  • uraz (np. wpadnięta plomba, złamany lub wyszczerbiony ząb)
  • owrzodzenie dziąsła lub ropień dziąsła
  • przyzębica (zapalenie tkanek podtrzymujących zęby)
  • problemy z wyżęciem się zębów mądrości
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Szukałam w internecie gabinetu otwartego w czasie koronawirusa. Pandemia spowodowała, że wszystkie gabinety stomatologiczne we Wrocławiu zostały zamknięte. Nie wiem, czy stomatolog boi się zarazić, czy po prostu pacjenci nie przychodzą i dlatego nie przyjmują. W każdym razie CLINIDENT jest czynny i przyjmuje ludzi. Wszystkie wizyty stomatologiczne bezpiecznie, bo lekarz w masce i całość sterylna. Polecam.

W tym dziale: ból zęba stomatolog wrocław, nagły mocno bolący ząb stomatolog leczenie, metoda bólu zęba w domu, mocny ból zęba DIY, pilnie stomatolog pulsujący ból zęba leczenie szybko.