• 71 3634597
  • Ostry dyżur
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
82% pozytywne
50 głosów

Paradontoza objawy i leczenie

Pierwszą oznaką jest zazwyczaj podrażnienie dziąseł. Następnie lekkie krwawienie z dziąsła. Jeśli nie zareagujemy wystarczająco szybko może nastąpić cofanie się dziąseł i zanikanie tkanek wokół zęba. Za taki stan jest odpowiedzialna płytka nazębna. Jest to substancja osadzająca się na zębach, składa się z bakterii i resztek pokarmu. Także kamień nazębny jest często odpowiedzialny za zapalenie dziąseł. Kiedy już dojdzie do zapalenia dziąseł najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej i częste kontrolne wizyty u stomatologa Wrocław. Jak zachować odpowiednią higienę? Należy regularnie, dokładnie szczotkować zęby, przynajmniej trzy razy dziennie; używać nici dentystycznej; płukać usta odpowiednim płynem antybakteryjnym, używać odpowiedniej pasty do zębów, najlepiej zalecanej przez stomatologa Wrocław. Jeśli dziąsła są podrażnione i krwawią nie można rezygnować ze szczotkowania zębów. W taki przypadku należy zmienić szczoteczkę na taka z miękkimi włóknami. Dodatkowo stomatolog Wrocław może przepisać antybiotyk – ogólny bądź miejscowy.

Zmiany jakie powstają na skutek paradontozy nie zawsze da się cofnąć do stanu pierwotnego!

Dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne wizyty profilaktyczne u stomatologa Wrocław. Umów się na wizytę kontrolną w naszym pogotowiu stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: podrażnienie dziąsła leczenie, wycofanie sie dziąsła wrocław, krew z dziąsła do stomatologa, jak krwawi z dziąsła, cofanie się dziąsła leczenie stomatolog, wrocław leczenie dziąseł.