• Ostry dyżur
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
90% pozytywne
81 głosów

Złamanie zęba

W najczęstszych przypadkach ulegają złamaniu zęby po leczeniu kanałowym Wrocław. Dzieje się tak ponieważ:

  • zęby leczone kanałowo najczęściej mają bardzo zniszczoną przez próchnicę koronę zęba a więc ścianki zęba są cienkie i słabe.
  • pozbawione są miazgi, która odżywia ząb - przez co jest bardziej kruchy.
  • pozbawione są nerwu przez co na taki osłabiony ząb wywieramy (całkiem nieświadomie) dużo większą siłę podczas jedzenia.

Dlatego zęby leczone kanałowo Wrocław powinny być, w większości przypadków, zaopatrzone koroną protetyczną. Należy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego Wrocław, gdzie dentysta oceni czy ząb da się odbudować, czy złamanie dotyczy tylko korony zęba czy również jego korzenia. Od indywidualnego przypadku zależy dalsze postępowanie: odbudowa materiałem, odbudowa koroną protetyczną lub ekstrakcja zęba (usunięciem zęba).

Odbudowa złamanego zęba

Odbudowa złamanego zęba

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Siedzę w domu na home-office podczas epidemii koronawirusa. Bawię się w wolnej chwili z dzieckiem. Przywaliłem głową podczas zabawy z córką w stół i złamałem dwójkę górną. No nic, takie przypadki się zdarzają, ale teraz ciężko znaleźć otwarty gabinet dentystyczny we Wrocławiu, żeby szybko przyjął mnie dentysta na wizytę.

W tym dziale: Złamanie zęba na części, pękł ząb na kawałki, ząb złamany przy jedzeniu wrocław, leczenie złamanych zębów, odprysk zęba wrocław.