• Ostry dyżur
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
94% pozytywne
94 głosy

Wybity ząb

W tym wypadku bardzo ważny jest czas reakcji Pacjenta. Z każdą minutą umiera coraz więcej komórek korzenia wybitego zęba. W miarę możliwości należy tylko przemyć ząb wodą, a następnie umieścić go z powrotem na miejscu i jak najszybciej udać się do dentysty Wrocław. Nie można dopuścić do jego wyschnięcia! Największą szansę powodzenia mają działania podjęte w ciągu pierwszych 30 minut, ale działania pogotowia dentystycznego Wrocław w okresie do dwóch godzin nadal mogą skończyć się sukcesem. Zwracamy uwagę, że w sytuacji wybitego zęba niezbędna jest szybkość działania – tutaj naprawdę liczy się każda minuta!

Złamany ząb Wrocław - Ukruszony ząb Wrocław
Złamany ząb, Ukruszony ząb Wrocław

Leczenie wybitego zęba

Zwichnięcie całkowite / wybicie zęba polega na całkowitym przemieszczeniu się zęba poza obszar zębodołu. Często zdarza się to na skutek urazu mechanicznego (sportowego).

wybity ząb leczenie wrocław
Wybity ząb
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    No właśnie mam teraz problem już z drugim wybitym zębęm. Pierwszy wybity ząb miałem na WFie w liceum, kiedy kolega uderzył mnie łokciem w zęby. Wtedy ząb lekki wbił mi się w dziąsło i osadził głębiej. Wyglądało to jakbym miał przez to wybicie zęba, taki krótszy ząb, wbity głębiej w dziąsło. Teraz z kolei to już nie wybicie zęba, tylko złamianie. W koszykówkę dostałem wchodząc pod kosz i pękł mi ząb, złamana jedynka przy uprawianiu sportu.

W tym dziale: wybity ząb leczenie wrocław, ruszające się zęby, rusza mi się ząb, gdzie najlepiej na skruszony ząb wrocław, złamany ząb dentysta wrocław, korekta wybitego zęba wrocław.