• Ostry dyżur
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
95 głosów

Skruszony ząb

Zęby pękają zwykle, gdy nagryziemy coś bardzo twardego lub w wyniku mocnego uderzenia w twarz. U dzieci często przyczyną jest upadek. Duże uszkodzenia są bardzo bolesne i widoczne gołym okiem. Choć może wydawać się to może trudne, pamiętajmy, że najważniejsze jest zachowanie złamanych kawałków zęba! Następnie wskazane jest przepłukanie ust ciepłą wodą, oraz zatamowanie krwawienia sterylną gazą na ok. 10 minut. Na zewnętrzną stronę jamy ustnej stosujemy zimny okład. W przypadku obecności bólu na skutek złamania lub ukruszenia zęba można przyjąć dostępny bez recepty lek przeciwbólowy.

Ukruszony ząb Wrocław
Leczenie ukruszonego zęba Wrocław

Kolejnym krokiem w przypadku złamania lub skruszenia zęba, tak jak w przypadku wszystkich urazów w obrębie jamy ustnej, jest niezwłoczne udanie się do dentysty. W gabinecie dentystycznym Wrocław - CLINIDENT nasz dentysta prowadzący najpierw zbada miejsce, którego dotyczy uraz i zadecyduje jakie leczenie dentystyczne zastosować. Konieczne może być wykonanie zdjęcia rentgenowskiego RTG.

Zagadnienia: nadkruszony ząb wrocław leczenie, gdzie najlepiej na skruszony ząb wrocław, dentysta skruszenie zęba leczenie, ukruszony ząb wrocław gdzie najlepiej, skruszenie zęba do kogo wrocław

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Strasznie nieprzyjemne uczucie to skruszenie zęba. Ja niestety miałam, gdy na śniadanie sobie zrobiłam owsiankę z orzechami. W orzechach z Biedronki często zdarzają się skorupki zmielone i niestety taką ugryzłam. Niestety ząb się złamał, a skruszoną część zęba zjadłam ze śniadaniem. W CLINIDENT uzupełnili mi skruszony kawałek zęba w ekspresowym tempie. Polecach ich, bo szybko przyjęli mnie w tej kryzysowej sytuacji.