• Ostry dyżur
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
86% pozytywne
36 głosów

Leczenie złamanego, pękniętego zęba

Ukruszony ząb Wrocław
Leczenie ukruszonego zęba Wrocław

W przypadku nadkruszenia/skruszenia/pęknięcia zęba należy natychmiast zgłosić się na pogotowie dentystyczne CLINIDENT we Wrocławiu do dentysty, aby go naprawić i uniknąć dalszych uszkodzeń. Należy mieć na uwadze fakt, że pęknięcia nie zawsze są widoczne, nawet na zdjęciu rentgenowskim (RTG). Mogą natomiast występować objawy takie jak ból przy spożywaniu pokarmów i nadwrażliwość na zimne pożywienie, a czasem także gorące jedzenie i płyny, a także na szybko wdychane powietrze. Warto zwrócić uwagę, czy Pacjent odczuwa ból zęba, nawet jeśli uszkodzeń nie widać i szybko odwiedzić dentystę Wrocław.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Koszykówka to urazowy sport. Miałem złamaną jedynkę w trakcie gry w kosza. Na szczęście można szybko się umówić do dentysty i następnego dnia z rana zrobić odbudowę, żeby koledzy z pracy nie widzieli złamanego zęba. U mnie złamany ząb nie bolał, nawet przy myciu gorącą wodą.

W tym dziale: gdzie najlepiej na skruszony ząb, wypadek z zębem dentysta wrocław, pęknięty ząb ratowanie wrocław, dentysta na kontuzje zęba wrocław.