• Ostry dyżur
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
97 głosów

Leczenie krwawiące dziąsło

Najbardziej oczywistym powodem krwawienia z dziąsła jest po prostu mechaniczne uszkodzenie dziąsła np. przez zbyt twardą szczoteczkę do zębów. Jednak przyczyny są często bardziej złożone. Krwawienie z dziąseł jest zazwyczaj pierwszą oznaką pojawiającej się choroby dziąseł lub zębów. Powtarzające się krwawienie oznacza zapalenie dziąseł, które musi zostać wyleczone. Dentysta Wrocław ocenia, że problemy z dziąsłami ma co drugi dorosły i co trzeci nastolatek. Nie myślmy, że sprawcą tych kłopotów są geny. Dziedziczy się bowiem jedynie pewną skłonność do chorób dziąseł i przyzębia. Największym winowajcą jest po prostu niedostateczna lub niewłaściwa higiena jamy ustnej. Osad i kamień nazębny podrażniają dziąsła. Niekiedy zapalenie dziąseł może być wywołane przez bakterie lub (w rzadkich przypadkach) wirusy. Oprócz braku higieny jest wiele czynników, powodujących ostre zapalenie dziąseł, np. palenie papierosów, picie alkoholu, przyjmowanie niektórych leków lub zmiany hormonalne w przebiegu ciąży. Niekiedy zapalenie dziąseł jest następstwem alergii. U osób starszych może być spowodowane także źle dopasowaną protezą.

Podjęcie odpowiednich środków zapobiegawczych i terapeutycznych w przypadku krwawiących dziąseł zawsze warto skonsultować z dentystą gabinetu dentystycznego Wrocław - CLINIDENT. Brak leczenia lub nietrafne wskazanie przyczyn powstawania krwawień z dziąseł wiąże się z ryzykiem eskalacji problemu, co w ostatecznym rozrachunku może skończyć się parodontozą i poważnymi stanami zapalnymi dziąseł, a w konsekwencji utratą zębów. Lekarze dentyści w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu udzielą każdemu Pacjentowi profesjonalnych wskazówek, jak najlepiej dbać o higienę jamy ustnej, a także dokładnie oczyszczą zęby i usuną kamień. W niektórych przypadkach dentysta Wrocław przepisze odpowiedni lek np. płyn do płukania jamy ustnej, który złagodzi ból i pomoże zlikwidować zapalenie.

Samemu natomiast warto zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Szczotkowanie, stosowanie nici dentystycznych oraz płukanie jamy ustnej zatrzymuje rozwój bakterii i ogranicza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych. Starym domowym sposobem na krwawiące dziąsła jest płukanie jamy ustnej naparem z szałwii lub rumianku.

Inne możliwe przyczyny krwawienia z dziąsła to niedobory witamin, problemy z krzepliwością krwi, cukrzyca i różnego rodzaju choroby wątroby.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: dentysta na krew z dziąsła we wrocławiu, krwawienie z dziąseł leczenie wrocław, gdzie z krawieniem z dziąseł .