Czy przydatne?
87% pozytywne
168 głosów

Guzek na podniebieniu twardym

Guzek na podniebieniu twardym (czy zgrubienie na podniebieniu) może być spowodowany przez wiele przyczyn. Może to być infekcja bakteryjna lub wirusowa, stan zapalny, torbiel, podrażnienie mechaniczne, reakcja alergiczna, czy inna zmiana, nawet nowotworowa. Aby dokładnie określić co wywołało pojawienie się takiego guzka i jak sobie z nim poradzić, należy udać się do dobrego specjalisty – dentysty gabinetu dentystycznego CLINIDENT, który ewentualnie skieruje na dalsze badania. Jeśli guzek na podniebieniu twardym pojawił się nagle, z dnia na dzień, nie powinniśmy się obawiać zmiany nowotworowej. Jednak jak najszybsza wizyta u dobrego dentysty jest jak najbardziej wskazana.

Kulka, guz na podniebieniu Wrocław
Kulka, guz na podniebieniu

Zatem jeśli masz coś, co przypomina guza na podniebieniu, guzka na podniebieniu, kulkę na podniebieniu, kuleczkę na podniebieniu to przyjdź niezwłocznie do gabinetu dentystycznego CLINIDENT we Wrocławiu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 7

  Mnie się coś takiego zrobiło jak mi usemke wyrwali... I tak jest już ze 2 lata raz mniejsze raz większe wkurza mnie to da radę to usunąć?

  Mam guzek na podniebieniu juz 50 lat .on mi nie przeszkadza nie boli nie rosnie .Co to moze byc ?

  Witam miałam guzek na podniebieniu wczoraj z tego guza mi wyszedł ząb

  Cześć, am zgrubienie na podniebieniu twardym w czasie koronawirusa. Czy muszę udać się na ostry dyżur dentystyczny we Wrocławiu na leczenie guza?

  Mam biaby nalot na dziąśle i czuje góle na podniebieni

  Mam guzka na podniebieniu twardym...od dwóch miesięcy . Na początku był wiekszy teraz jest mniejszy...jak go dotykam językiem mam wrażenie ,że popycham powietrze w stronę zęba...

  Witam mam takiego guzka na podniebieniu już 3 lata byłam u rodzinnego i laryngologa mówią że nic tam nie ma . Guzek nie boli .jest twardy wielkości groszku może mniejszy ma gładką powierzchnię raczej okrągły koloru podniebienia . Znajduje się na linii zęba 5. Bardzo się boje iść do lekarza że to nowotwór. Mam 24 lata jakie jest prawdopodobieństwo że to rak? Bardzo się boje nie mogę normalnie funkcjonować.

W tym dziale: wzgórek na podniebieniu, zrobił się guz na podniebieniu, pojawiło się zgrubienie na podniebieniu, wypukłoci na podniebieniu, ropa z podniebienia, kulka na podniebieniu, zgrubienie na podniebieniu twardym wrocław.