Promocja zima 2022 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Aparat estetyczny
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
96% pozytywne
81 głosów

Wyciorki do czyszczenia zębów


Do czyszczenia zębów „uzbrojonych” w stały aparat ortodontyczny stworzono wiele rodzajów szczoteczek. Jednym z nich są właśnie wyciorki ortodontyczne. Przypominają one okrągłe szczotki służące do czyszczenia butelek, jednak są zdecydowanie mniejsze. Za pomocą wyciorków oczyszczamy przestrzenie między łukiem aparatu, a zębami i okolice zamków aparatu ortodontycznego estetycznego. Używanie wyciorków może być długotrwałe i nużące, jednak jest konieczne, ponieważ jedynie za ich pomocą możemy oczyścić trudno dostępne miejsca w aparacie ortodontycznym stałym. Dużą zaletą wyciorków do czyszczenia zębów jest ich niewielki rozmiar – zawsze możemy je mieć przy sobie, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, a dokładne czyszczenie zębów po każdym posiłku jest niezwykle istotne podczas leczenia ortodontycznego.

W tym dziale: Wyciorki do mycia aparatu stałego, wyciorki do zębów, czyszczenie aparatu i zębów wyciorkami ortodontycznymi.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Używałem wyciorków podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Polecam do przestrzeni międzydziąsłowych.

    Polecam wyciorki do mycia zębów z założonym aparatem ortodontycznym. To idealne kosztowo rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować drogiego irygatora wodnego. Ja kupiłem irygatora wodnego, tylko wolałam właśnie wyciorki ortodontyczne. Dobrze się sprawdzają przy zamkach metalowych i kosmetycznych.