Promocja zima 2021 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Aparat estetyczny
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Aparaty stałe estetyczne - niewidoczne


Stałe aparaty ortodontyczne są coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na skorygowanie nieprawidłowego zgryzu niezależnie od wieku. Jednak „metalowy” uśmiech, czy zęby „za kratami” nie każdemu odpowiadają. Dlatego właśnie stworzono ortodontyczne aparaty estetyczne. Działają one dokładnie tak jak klasyczne aparaty stałe, jednak są wykonane z materiałów, które zapewniają znacznie lepszy efekt estetyczny – aparaty estetyczne są prawie niewidoczn z większej odległości, a nawet przy bliskim kontakcie nie zwracają większej uwagi. Aparat estetyczny znacznie poprawia komfort psychiczny przy ich stosowaniu – nie musimy się martwić, że nasz metaliczny uśmiech będzie całkowicie pochłaniał uwagę naszych rozmówców.

Rodzaje aparatów estetycznych:

Aparaty ceramiczne

– zamki tych aparatów są wykonane z porcelany w kolorze zębów Pacjenta. Zapewnia to dobrą estetykę – zamki są prawie niewidoczne, wytrzymałość i przenoszone siły są praktycznie identyczne z zamkami metalowymi. Aparaty z zamkami ceramicznymi mają jednak element metalowy – jest nim łuk aparatu, oraz elastyczne ligatury, które mogą ulegać szybkiemu przebarwieniu. W celu zwiększenia estetyki można zastosować łuk kompozytowy (biały). Jednak można go stosować tylko przy niewielkich wadach zgryzu.

Aparaty kryształowe (szafirowe)

– są wyposażone w zamki z bezbarwnego kryształu. Zapewnie to bardzo dobrą estetykę. Jednak tak jak w przypadku aparatów ceramicznych łuk musi pozostać metalowy, a ligatury w kolorze zbliżonym do koloru zębów. W takim aparacie także można zastosować łuk kompozytowy, jednak także dotyczy to tylko niewielkich korekt zgryzu.

Aparaty lingualne (językowe)

– są to aparaty ortodontyczne całkowicie niewidoczne, więc idealnie estetyczne. Doskonały efekt estetyczny w takich aparatach uzyskuje się dzięki umieszczeniu ich po stronie językowej zębów – zamki są przyklejane od wewnątrz, dzięki temu aparat jest całkowicie zasłonięty przez zęby. Jednak i taki aparat ortodontyczny nie jest pozbawiony wad. Największa jest to, że nie każdy może sobie na niego pozwolić – umieszczenie aparatu po stronie językowej może w znacznym stopniu utrudniać prawidłową wymowę, z powodu niewielkiej ilości miejsca między językiem, a zębami.

Aparaty Invisalign

– są to aparaty ruchome, czyli zdejmowane na dzień. Jest to bezbarwna płytka nakładana na zęby, która ściśle je obejmuje. Taki aparat ortodontyczny ściąga się podczas jedzenia i czyszczenia zębów. Zapewnia to znacznie lepszą higienę jamy ustnej niż podczas leczenia aparatem stałym. Taka płytkę należy wymieniać co dwa tygodnie. Aparat invisalign zapewnia idealną estetykę – jest całkowicie niewidoczny. Jednak największą jego wadą jest koszt całego leczenia. Wysoka cena jest spowodowana regularnym i częstym wymienianiem aparatu invisalign – bez tego leczenie nie przyniesie żadnych skutków.

Wybór konkretnego aparatu estetycznego musi być skonsultowany z lekarzem ortodontą. Doradzi on jaki estetyczny aparat ortodontyczny będzie najlepszy przy konkretnych warunkach ortodontycznych i doradzi najlepsze rozwiązanie cenowe. Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne do naszego gabinetu ortodoncji CLINIDENT we Wrocławiu.

Często zadawanie pytania odnośnie ortodontycznych aparatów estetycznych: