Promocja zima 2021 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
33 głosy

Jak leczyć stłoczenia zębów


Stłoczenie zębów jest spowodowane brakiem miejsca na wyrzynające się zęby. Z tego powodu niektóre zęby mogą rosnąć w dość niespodziewanych, nieprawidłowych dla siebie pozycjach – jeden za drugim, nad lub pod innymi zębami, pod niewłaściwym kątem. Jakie są przyczyny stłoczenia zębów? Łuki zębowe mogą być niewłaściwie rozwinięte w młodym wieku, gdy jeszcze występują zęby mleczne. Gdy nieprawidłowości występują już w zębach mlecznych należy jak najszybciej rozpocząć leczenie ortodontyczne. Wyrzynające się zęby stałe już na samym początku będą ustawione w nieprawidłowych pozycjach. Kolejną przyczyną może być zbyt wczesna utrata zębów mlecznych. Ciągle pokutuje przekonanie, że zębów mlecznych nie warto leczyć, bo przecież i tak wypadną. Jest to całkowicie błędne przekonanie. Zęby mleczne utrzymują przestrzeń do wyrzynania się zębów stałych. Powinny wypaść gdy zaczyna się ten proces. Także zbyt późne wypadanie zębów mlecznych może powodować nieprawidłowy wzrost zębów stałych. Zęby mleczne będą zajmować miejsce, w którym mają wyrosnąć zęby stałe. Stłoczenie zębów może być także wadą wrodzoną. Należy regularnie kontrolować stan uzębienia w jak najmłodszym wieku, aby rozpoznać wszelkie wady zgryzu w odpowiednim momencie i rozpocząć jak najwcześniejsze ich leczenie. Im wcześniej zostaną rozpoznane, tym łatwiej je wyleczyć.

Stłoczenia zębów

Leczenie stłoczenia zębów we Wrocławiu przeważnie odbywa się za pomocą aparatów stałych. Jest to długotrwały proces i przebiega trochę inaczej w każdym przypadku. Czas noszenia aparatu stałego zależy od rozległości wady jak i od wieku Pacjenta. Gdy stłoczenia są bardzo poważne i nie ma możliwości poszerzenia łuku zębowego zachodzi konieczność usunięcia niektórych, nieprawidłowo położonych zębów. Czyli do całego procesu leczenia ortodontycznego należy dodać zabieg ekstrakcji zębów. Do czasu wygojenia ran po ekstrakcyjnych nie można zakładać aparatu stałego u Ortodonty Wrocław.

Stłoczenia zębów

Leczenie aparatem stałym wymaga regularnych wizyt u lekarza ortodonty w gabinecie ortodontycznym Wrocław - CLINIDENT i zachowania rygorystycznych zasad higieny jamy ustnej. Podczas każdej wizyty lekarz ortodonta analizuje postęp leczenia ortodontycznego. Następnie odpowiednio operując zamkami (to czym drut aparatu przymocowany jest do zęba) działa odpowiednią siłą na ząb, dzięki temu przesuwa go w odpowiednim kierunku. Po ściągnięciu aparatu stałego następuje kolejny etap leczenie – można powiedzieć, że jest to rehabilitacja. Pacjent dostaje odpowiedni aparat retencyjny, najczęściej w postawisz szyny bardzo przypominającej taką, jakiej używają bokserzy. Taki aparat należy nosić według zaleceń ortodonty Wrocław (zazwyczaj zakłada się na noc) przez okres nie krótszy niż czas noszenia aparatu stałego. Czasem trzeba to robić na stałe.

Stłoczenia zębów
W tym dziale: Stłoczenia zębów Wrocław, leczenie stłoczonych zębów Wrocław, ciasno rozstawione zęby.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.