Promocja wiosna 2021 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
91% pozytywne
96 głosów

Jakie dolegliwości/bóle mogę odczuwać po założeniu aparatu stałego


Odczuwanie bólu podczas noszenia stałego aparatu ortodontycznego jest sprawą bardzo indywidualną, ponieważ każdy z nas ma inny próg odporności na ból. Niektórzy Pacjenci w ogóle nie odczuwają bólu w czasie noszenia aparatu ortodontycznego. Jeśli pojawia się ból, to najczęściej przez pierwszy tydzień po założeniu aparatu ortodontycznego. Zalecamy zażyć wtedy środek przeciwbólowy. Również po każdej wizycie kontrolnej, podczas której następuje aktywacja aparatu lub wymiana niektórych elementów i działanie aparatu jest silniejsze, może wystąpić niewielki ból. Po wizytach kontrolnych ból trwa ok. 2-3 dni. Występowanie bólu po wizycie jest zjawiskiem normalnym i świadczy o postępującym leczeniu i korekcie zgryzu. Po 5, 6 miesiącach od założenia aparatu dyskomfort po wizytach kontrolnych po kilku godzinach ustępuje i noszenie aparatu ortodontycznego staje się wtedy bezbolesne. W razie silnego bólu lub jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się ze naszym lekarzem Ortodontą Wrocław.

Po nałożeniu aparatu od ortodonty
W tym dziale: Noszenie aparatu stałego nie boli, aparat stały bez bólu, bezbolesne leczenie u ortodonty aparatem stałym.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Ja robiłem invisalign u dr Pniok z dental care Tychy i samo badanie nie boli. Na początku czuć , że zęby "pracują", ale potem można się przyzwyczaić. Jak dla mnie to świetna alternatywa bolących klasycznych aparatów.