Promocja wiosna 2020 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • 71 3634597
  • Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
90% pozytywne
99 głosów

Czy potrzebne będzie u mnie usunięcie zębów


Podczas leczenia u Ortodonty Wrocław bardzo często wymagane jest usuniecie zębów. Duża część Pacjentów wymaga usunięcia zdrowych, stałych zębów przed założeniem lub w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego we Wrocławiu. W większości przypadków można to określić podczas planowania leczenia. Ale zdarzają się również i takie sytuacje, że decyzję o ekstrakcji podejmuje się w trakcie leczenia ortodontycznego, kiedy kuracja nie przynosi oczekiwanych efektów.

Wyróżniamy dwa główne czynniki powodujące konieczność usuwania zębów:

  • przesunięcia zębów - w wyniku przedwczesnej utraty zębów mlecznych (której powodem jest znaczna próchnica), co w efekcie prowadzi do braku odpowiedniej ilości miejsca na wyrzynające się zęby stałe
  • rozwój ewolucyjny człowieka - w miarę postępu procesów cywilizacyjnych, a przede wszystkim w wyniku zmian zwyczajów żywieniowych na przestrzeni setek tysięcy lat, doszło do stopniowej redukcji wielkości szczęk przy zachowanej wielkości i ilości zębów. Z tego powodu na przykład często usuwa się "ósemki"

Najczęściej usuwa się dwa lub cztery przedtrzonowce (czwórki lub piątki). Planując usunięcia zębów trzeba myśleć nie tylko o rozwiązaniu lokalnego zaburzenia dotyczącego paru zębów, ale o całym zgryzie, dbając o symetrię łuków zębowych. Dlatego usunięcie jednego zęba, często pociąga za sobą konieczność wyrównawczego usunięcia w szczęce przeciwstawnej lub po drugiej stronie łuku zębowego.

Jeśli lekarz ortodonta zalecił usunięcie zębów, to najprawdopodobniej jest to konieczne, aby leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty. Jeżeli lekarz prowadzący jest doświadczony, na pewno nie usunie zębów bez ważnych przyczyn.

W CLINIDENT - klinice ortodontycznej Wrocław zawsze staramy się wyleczyć Pacjenta bez ekstrakcji zębów (usunięcie zębów Wrocław). W nowoczesnej ortodoncji, która jest praktykowana w naszym gabinecie ortodontycznym, coraz rzadziej usuwa się zęby. Innowacyjne techniki oraz rozwiązania pozwalają na znaczne ograniczenie niepotrzebnych ekstrakcji, bez których jeszcze parę lat temu niemożliwe byłoby wyleczenie większości wad zgryzu. Jednak pamiętajmy, że czasem bez usunięcia zębów nie da się uzyskać zadowalającego wyniku leczenia ortodontycznego.

Każda decyzja o usunięciu zębów wymaga bardzo indywidualnego i rozważnego podejścia ze strony ortodonty.
W tym dziale: Koniecznie usunięcie zęba, trzeba wyrwać zęby.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.