• Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
86% pozytywne
79 głosów

Co to jest aparat ortodontyczny stały


Aparat ortodontyczny stały jest aparatem korygującym wady zgryzu, który nakleja się specjalnym klejem na zęby, aby pozostał tam na stałe, przez cały czas leczenia ortodontycznego. Wyróżniamy aparat ortodontyczny stały: estetyczny (ceramiczny, kryształowy), metalowy (tytanowy, niklowy) i językowy (ukryty z tyłu zębów). Zbudowany jest z zamków i pierścieni, które są mocowane do szkliwa specjalnym klejem. Do nich mocowany jest sprężysty drut wywierający stałą określoną silę na zęby.

Aparat ortodontyczny stały czasami wymaga usunięcia jednego lub większej liczby zębów tak, by w efekcie uzyskać optymalne warunki zgryzowe u danego Pacjenta. Zwykle okres leczenia stałymi aparatami ortodontycznymi trwa od 1,5 do 2 lat i uzależniony jest od wielkości wady.

W wyniku leczenia ortodontycznymi aparatami stałymi osiąga się zwykle bardzo znaczące i widoczne gołym okiem rezultaty.
W tym dziale: Aparat stały na zęby, aparat metalowy, aparat niewidoczny, aparat ortodontyczny.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Witam, mam 20 lat i w końcu chciałabym założyć aparat stały klasyczny z metalu na dwa łuki, niestety obecnie jestem na stażu - miesięcznie zarabiam ponad 900 zł. Staż jest na 9 miesięcy, później będę pracować w firmie. Mam pytanie, jeżeli chciałabym założyć aparat stały metalowy na dwa łuki zębowe i płacić ratami - możliwie najniższymi (powiedzmy około 30 rat) to jaki byłby miesięczny koszt raty i czy na chwilę obecną dałoby się założyć aparat metalowy na jeden łuk? Jestem w trakcie leczenia zębów u stomatologa Wrocław oraz muszę usunąć wychodzącą ósemkę. Przewiduję że pod koniec wakacji 2020 chciałabym założyć aparat na dolny łuk zębowy w Clinident.

    Jak dla mnie aparat stały to najlepsza forma leczenia ortodontycznego. Ortodonta przykleja Ci do zębów zamki, które regulują Ci zgryz. Żadne inne aparaty od ortodonty tak szybko nie korygują wad zgryzu jak klasyczny ortodontyczny aparat z metalowymi zamkami.