• Ortodonta dziecięcy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
96% pozytywne
65 głosów

Dlaczego warto leczyć wady zgryzu, kiedy dziecko ma jeszcze zęby mleczne


Przypominamy po raz kolejny wszystkim Pacjentom, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dotyczących leczenia ortodontycznego. Na pierwszą wizytę do wrocławskiego ortodonty Rodzice powinni zabrać swoje dzieci już w wieku 6-7 lat, kiedy dziecko ma już wyrznięte pierwsze stałe trzonowce oraz siekacze górne i dolne. Także wtedy, kiedy rówieśnicy dziecka mogą już od dawna pochwalić się tymi zębami a u naszej pociechy zęby mleczne jeszcze mocno tkwią w kościach. Wada zgryzu często może być niedostrzegana, chyba że ewidentnie zmienia rysy twarzy.

Istnieje szereg powodów, dla których Rodzicie powinni zadbać o prawidłowy zgryz u dziecka posiadającego jeszcze zęby mleczne. Pamiętajmy, że wada rośnie wraz z dzieckiem (nasila się w miarę wzrostu dziecka). Wyleczenie wady zębów mlecznych sprawi, że dalszy rozwój będzie prawidłowy - to znaczy, że zęby stałe ustawią się od razu dobrze! Dziecko narażone jest na szereg niebezpieczeństw związanych z nieprawidłowym ułożeniem zębów mlecznych. Istnieje niebezpieczeństwo wybicia lub złamania zębów nawet w przypadku niewielkiego urazu jamy ustnej. Poza tym dziecko ma utrudnione żucie lub odgryzania pokarmów, a także często cierpi z powodu swojego wyglądu. Nie zwlekajmy więc z odwiedzeniem lekarza ortodonty we Wrocławiu dla bezpieczeństwa i zdrowia naszych pociech.

Rozpoczęcie leczenia wcześniej przynosi naszym dzieciom wiele korzyści!
W tym dziale: Zęby mleczne, mleczaki, ortodonta dla dzieci, ortodonta dziecięcy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam Jestem mama 18miesiecznego chłopca Syn od urodzenia ma cofnięta szczękę dolna Chciałabym umówić się na konsulatacje I otrzyma c poradę od specjalisty jak kiedy można leczyć i ewentualnie zaplanować przebieg leczenia Dostaliśmy również informacje u stomatologa aby zgłosić się po poradę do ortodonty Proszę o informacje Pozdrawiam Karina