• Ortodonta dziecięcy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
72% pozytywne
54 głosy

Ortodonta dziecięcy - tyłozgryz u dziecka


Tyłozgryz jest jedną z wad zgryzu u dzieci i młodzieży. Jest to cofnięcie żuchwy (dolna szczęka) w stosunku do szczęki (góra). Zęby górne są znacznie wysunięte do przodu. Często tez nie ma kontaktu między siekaczami górnymi a dolnymi. Wada ta może występować w połączeniu z innymi, takimi jak zgryz głęboki lub zgryz otwarty. Tyłozgryz można też zaobserwować gdy broda jest cofnięta, krótka i wydaje się ścięta w stosunku do całej twarzy. Jeśli zaobserwujemy taką wadę u swojego syna lub corki najlepiej udać się na poradę do ortodonty w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu. Rozpozna on dokładnie jaka wada zgryzu występuje i zaproponuje najlepszą metodę leczenia u ortodonty dziecięcego. Im wcześniej rozpoznana zostanie wada zgryzu, tym łatwiejsze będzie jej leczenie stomatologiczne.

W tym dziale: Leczenie tyłozgryzu u dziecka we Wrocławiu, ortodonta dla dziecka Wrocław, ortodontka dziecięca we Wrocławiu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam. Jestem mamą dwu letniego chłopczyka, który ma widocznie cofniętą dolną szczękę. Najgorszym problemem jest dla mnie, choć nie wiem czy jest to bezpośredni powód, czy wpływają na to inne czynniki. Moje dziecko w ogóle nie gryzie, nie żuje. Wszelkie stałe posiłki muszą być zmiksowane, bo małemu, jeśli nie uda się połknąć. Większej grudki od razu dławi się i wymiotuje. Byłam z tym u zwykłych pediatrów i stomatologa we Wrocławiu, ale oni twierdzą, że jest leniwy i trzeba mu dać więcej czasu na naukę jedzenia. Cofnięta szczęka nie jest to kwestią zaniedbania, ponieważ staram się dziecku wprowadzać stałe posiłki od 4 miesiąca i od tego czasu "walka trwa". Ciągle staram się mu podsuwać coś do gryzienia, a on po prostu nie jest zainteresowany. Cokolwiek włożyć coś do buzi i ugryźć. Co za tym idzie mój synek jeszcze nic nie mówi. Proszę czy mogą Państwo jako ortodonta we Wrocławiu coś temu zaradzić i ewentualnie zdiagnozować. Czy nie jest to wina tej cofniętej szczęki i czy coś już powinnam z tym robić.