• Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
6 głosów

Ekstyrpacja zęba


W leczeniu kanałowym mówimy o dwóch metodach: dewitalizacja i ekstyrpacja.

Dewitalizacja miazgi polega na nałożeniu na obnażoną żywą miazgę pasty zawierającej paraformaldehyd. Innymi słowami, polega to na usunięciu zainfekowanej tkanki wewnątrz zęba, czyli w kanale korzeniowym i wypełnieniu szczelnymi i bezpiecznymi materiałami. Obecnie wiele gabinetów dentystycznych usuwa miazgę w znieczuleniu miejscowym zęba na jednej wizycie w gabinecie dentystycznym chroniąc Pacjentów przed nieprzyjemnym bólem i stresem jaki to wywołuje.

Ekstyrpacja polega na dokładnym usunięciu miazgi komorowej i korzeniowej. Inaczej, ekstyrpacja to potocznie usunięciu nerwu z korzenia zęba.

Podsumowując, procedura leczenia kanałowego w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu zaczyna się od umartwienia zęba (zatrucia zęba) metodą przyżyciową, czyli wspomnianą ekstyrpacją zęba.

W tym dziale: ekstyrpacja wrocław, leczenie kanałowe przyżyciowe wrocław, ekstyrpacja zęba wrocław, zatrucie zęba, zatrucie miazgi zęba.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Niby tak straszą tą częścią leczenia kanałowego, a nic kompletnie nie czuć. Jeśli lekarz stomatolog dobrze wstrzyknie znieczulenie miejscowe, to nie masz się czego bać, będzie bezboleśnie. Tak jak ja miałem w CLINIDENT. Zero bólu, ekstyrpacja przebiegla jak należy. Polecam dobrze przygotwane leczenie kanałowe, nawet jak drążą Ci kanały zęba, ale znieczulenie działa.