Czy przydatne?
86% pozytywne
88 głosów

Zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo


Podczas leczenia kanałowego stomatolog może napotkać wiele trudności, które w znaczny sposób komplikują zabieg. Prowadzić to może do różnego rodzaju powikłań. Może to być nieprawidłowo i nie do końca wypełniony kanał zębowy, pozostawienie zanieczyszczeń w kanale, w tym fragmentów złamanego narzędzia, czy zmiany zapalne przy wierzchołku korzenia zęba. Zazwyczaj objawiają się one przez ból zęba. W takim wypadku należy udać się do stomatologa w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu i powtórzyć zabieg leczenia kanałowego.

Powtórne leczenie kanałowe jest zabiegiem bardziej skomplikowanym niż pierwsze, czasem może być wymagana interwencja chirurgiczna (przykładowo resekcja wierzchołka korzenia zęba). W większości przypadków dzięki powtórnemu leczeniu kanałowemu udaje się uratować chorego zęba. Nie należy czekać aż ból w zębie leczonym kanałowo sam przejdzie. Prowadzić to może do znacznych powikłań i w konsekwencji do utraty zęba i zmian kostnych w jego okolicy. A takie ubytki wymagają znacznie bardziej skomplikowanego leczenia u stomatologa.

W tym dziale: źle zrobione leczenie kanałowe, błędne leczenie kanałowe, źle leczenie kanałowe, niepoprawne leczenie kanałowe.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.