• 71 3634597
  • Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
87% pozytywne
81 głosów

Dewitalizacja miazgi


Dewitalizacja miazgi jest to najczęściej pierwszy etap leczenia stanu zapalnego w obrębie bolącego zęba. Do tego celu stomatolodzy Wrocław używają past, których podstawowym składnikiem jest paraformaldehyd. Dewitalizacja oznacza zatrucie, czyli zaaplikowanie do miazgi środka, który spowoduje jej obumarcie. Po tym zabiegu ząb należny przeleczyć kanałowo w przeciągu 2 tygodni.

Doświadczeni dentyści Wrocław preferują od razu usuwać miazgę w znieczuleniu. Pacjent, który cierpi z powodu bardzo silnego bólu zęba przychodząc do gabinetu, liczy na szybką likwidację bólu. Bez zastosowania znieczulenia, opracowanie ubytku, odsłonięcie miazgi, zakładanie pasty dewitalizacyjnej powoduje dalsze cierpienie i po wyjściu z gabinetu stomatologicznego Pacjent przez kilkanaście godzin odczuwa dalej zwykle bardzo silne bóle. Jeżeli lekarz dentysta zrezygnuje z dewitalizacji miazgi (zatrucia zęba), aby ukoić uporczywy ból, stosuje znieczulenie, po czym usuwa chorą miazgę, a w miejsce jej występowania wkłada kompres z formaliną i wszystko zamyka fleczerem.

W tym dziale: dewitalizacja zęba, dewitalizacja miazgi, zatruty ząb leczenie, zatrucie zęba w leczeniu kanałowym, uśmiercenie zęba u dentysty.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.