Krótko po leczeniu kanałowym, do kilku godzin po ustąpieniu znieczulenia, ząb może boleć. W takim przypadku wystarczą zwykłe środki przeciwbólowe. Nie będzie to już ból chorego zęba jaki odczuwaliśmy przed leczeniem, a jedyni lekki ból po zabiegu stomatologicznym.
Leczenie kanałowe całkowicie usuwa z zęba nerwy i tkanki miękkie (miazgę). Ból jaki jest odczuwany na skutek zakażenia i stanu zapalnego miazgi zęba jest wyeliminowany poprzez całkowite usunięcie jego przyczyny. Dlatego właśnie ząb po leczeniu kanałowym w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu nie powinien boleć.
Jeśli ból zęba wyleczonego kanałowo powróci należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza stomatologa. Ból takiego zęba oznacza, że leczenie kanałowe nie powiodło się, lub doszło do zapalenia okołowierzchołkowego (stan zapalny zaatakował tkanki wokół wierzchołka korzenia zęba). W takim przypadku wymagane jest ponowne leczenie kanałowe (reendo), dzięki któremu możliwe jest uratowanie zęba.
Każdy ból zęba wyleczonego kanałowo, który pojawia się kilka dni po zabiegu oznacza, że dzieje się z nim coś niedobrego. Ząb wyleczony kanałowo nie powinien boleć.
Zagadnienia: bezbolesne leczenie kanałowe u stomatologa, po leczeniu kanałowym przestaje ząb boleć