• 71 3634597
  • Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
90% pozytywne
61 głosów

Resekcja zęba


Resekcja korzenia zęba jest chirurgiczną metodą leczenia stanów zapalnych tkanek okołowierzchołkowych. Zazwyczaj zabieg resekcji wykonywany jest na zębach jednokorzeniowych (kły, siekacze) wtedy, kiedy leczenie endodontyczne kończy się niepowodzeniem. Niemniej jednak zdarzają się przypadki, że resekcja korzenia wykonywana jest również na zębach trzonowych.

Resekcja zęba polega na usunięciu fragmentu korzenia zęba, który zawiera nieoczyszczoną i niewypełnioną część kanału. Zabieg resekcji Wrocław polega na nacięciu i odwarstwieniu błony śluzowej w okolicy wierzchołka korzenia, wycięciu otworu w kości, następnie odcięciu wierzchołka korzenia zęba i dokładnym usunięciu zmian okołowierzchołkowych. Część chirurgiczną zabiegu poprzedza szerokie opracowanie i szczelne wypełnienie kanału korzenia metodami przyjętymi w stomatologii zachowawczej. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Aby uszczelnić koniec kanału zęba wypełnia się go wstecznie i zamyka specjalnym cementem (MTA). Dziąsła zaszywa się. Zastosowanie tego materiału zapewnia długotrwałe pozytywne efekty leczenia i prawidłowe gojenie. Po kilku miesiącach następuje całkowita odbudowa kości w miejscu usuniętego wierzchołka korzenia.

Po zabiegu resekcji Wrocław mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe oraz obrzęk. Objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni. W szczególnych przypadkach dentysta Wrocław może przepisać silniejsze środki przeciwbólowe lub antybiotyk. Po zabiegu resekcji zaleca się zimne okłady zewnętrznych okolic policzka. Większość Pacjentów wraca do pracy lub wykonuje inne rutynowe czynności już następnego dnia.

W tym dziale: Resekcje zęba Wrocław, zabieg resekcji zęba Wrocław.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Jestem Mieszkanką Wielkiej Brytanii i aktualnie poszukuje najlepszych specjalistów ponieważ mam bardzo Ciężki przypadek. Prawdopodobnie mam zgnity korzeń zęba i niestety jest to ząb przedni i chciałabym się go pozbyć lecz nie mogę sobie pozwolić na długi urlop. Słyszałam że jest możliwość wyrwania zęba oraz natychmiastowego wstawienia go pod narkozą . Chciałabym skorzystać z Państwa usług bo mają Państwo naprawdę dobrą opinie . Lecz to nie wszystko ponieważ chciałabym wyrwać 2 zęby i jednego zregenerować jak i oczywiście wybielić . Czy jest to możliwe podczas jednej lub 2 wizyt? Jeżeli tak to jaka byłaby maksymalna cena . Proszę o kontakt