• 71 3634597
  • Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
82% pozytywne
45 głosów

W jakich przypadkach ząb leczony kanałowo wymaga powtórnego przeleczenia


Powtórne leczenie kanałowe (tzw. rewizja lub reendodoncja) może być spowodowane przez nowy uraz, głęboką próchnicę, czy też pęknięte lub nieszczelne wypełnienie. W niektórych przypadkach stomatolog Wrocław może znaleźć dodatkowe wąskie lub zakrzywione kanały, które nie były leczone pierwotnie.

Reendodoncja ma przebieg podobny do leczenia pierwotnego, z tą jednak różnicą, że dodatkowo lekarz musi pozbyć się starego, niejednokrotnie bardzo twardego wypełnienia z korzeni, co czyni zabieg dłuższym i znacznie trudniejszym. Następnie trzeba udrożnić i opracować tę części kanału, która była do tej pory nieoczyszczona. Choć ząb jest martwy to wszystkie czynności zabiegu reendodoncji mogą być wykonane przez stomatologa Wrocław w znieczuleniu miejscowym (bezboleśnie), co zapewnia Pacjentowi poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Często o konieczności wykonania rewizji leczenia kanałowego Wrocław dowiadujemy się po wykonaniu przez Pacjenta zdjęcia panoramicznego. Dopiero wtedy okazuje się, że okazuje się, że jeden lub kilka zębów wymaga powtórnego leczenia kanałowego Wrocław.

Widać wówczas na zdjęciu RTG:

  • nieprawidłowo, nie do końca wypełnione kanały zębowe,
  • zęby leczone amputacyjnie,
  • kanały zębowe, w których pozostawiona jest martwa miazga,
  • kanały zębowe, w których wokół korzenia jest przewlekły stan zapalny (czarna plama w okolicy wierzchołka),
  • kanały zębowe, w których pozostawiono złamane pilniki, igły.
W tym dziale: re-endo, powtóre leczenie kanałowe, kolejne leczenie endodontyczne, reendodoncja wrocław.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Bardzo proszę o podanie orientacyjnego kosztu powtórnego leczenia kanałowego (jeden kanał został przed laty pominięty). Mam już zdjęcie RTG. Interesuje mnie cena usługi powtórne leczenie kanałowe, bez ponownego wypełnienia zęba oraz czas oczekiwania na wizytę u stomatologa.