• 71 3634597
  • Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
91% pozytywne
94 głosy

Ostateczne wypełnianie kanału


Po opracowaniu systemu kanałowego, oczyszczeniu a następnie jego osuszeniu przystępujemy do wypełniania kanału. Szczelne wypełnienie kanału zęba ma na celu zapobieganie przedostawania się bakterii do systemu kanałowego z jamy ustnej oraz zatrzymanie wnikania płynów tkankowych, które mogą stanowić pożywkę dla zalegających w zębie bakterii. Realizacja tego nie jest taka prosta, bowiem potrzebny jest odpowiedni materiał, który wypełni przestrzeń kanału. Materiał wprowadza się do kanału z niewielką ilością pasty uszczelniającej na poprzednio określoną głębokość, a następnie upycha się go po wcześniejszym podgrzaniu i uplastycznieniu, tak by materiał wypełnił szczelnie opracowany kanał nie pozostawiając pęcherzyków powietrza. Prawidłowe wypełnienie kanału wymaga od stomatologa Wrocław dużej sprawności i pewnego doświadczenia.

Na prawidłowo przeleczonym kanałowo zębie możemy odbudować koronę zęba z materiałów złożonych lub jeśli korona jest zniszczona, wykonać wkład koronowo-korzeniowy, a na nim koronę protetyczną.

Kanał powinien być wypełniony szczelnie i do samego końca, co zapobiegnie ewentualnym mikroprzeciekom z okolicznych tkanek do wnętrza kanału!
W tym dziale: Wypełnienie, kanał zęba.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.