• 71 3634597
  • Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
91% pozytywne
101 głosów

Czym jest i do czego służy koferdam


Koferdam to cienki arkusz naturalnej gumy używany do izolacji zębów podczas zabiegów stomatologicznych. Koferdam to element, który bardzo korzystnie wpływa na jakość leczenia endodontycznego Wrocław. Jest on najskuteczniejszym sposobem na odizolowanie leczonego kanałowo zęba od środowiska jamy ustnej. W zabiegach endodontycznych wymagana jest suchość pola operacyjnego, którą uzyskujemy właśnie poprzez pracę z koferdamem. Koferdam zapewnia przejrzyste, względnie wolne od bakterii pole operacyjne, chroni Pacjenta przed aspiracją bądź połknięciem płynów używanych do płukanie kanałów oraz drobnych instrumentów stomatologicznych.

Nie każdy dentysta we Wrocławiu zdaje sobie sprawę, że założenie koferdamu zazwyczaj zajmuje mniej niż minutę i czas ten z nadwyżką zwraca się, gdyż nie trzeba później co chwilę wymieniać wałeczków wokół leczonego kanałowo zęba.

W tym dziale: Kofer-dam.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 6 września 2018

    Dzięki zastosowaniu koferdamu moje leczenie kanałowe było prostsze i milsze. Nie musiałam kilka razy chodzić na wizytę. Minus taki, że możesz czuć gumę w ustach, ja czułam niestety. Tak czy siak leczenie endodontyczne w CLINIDENT polecam, wszystko wyszło w porządku z moim kanałem zęba.