• Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
94% pozytywne
77 głosów

Higiena po zabiegu


Gdy mówimy o implantach dentystycznych (wszczepach dentystycznych), bardzo ważnym elementem powodzenia jest właściwe utrzymanie higieny jamy ustnej zarówno w okresie pozabiegowym jak i późniejszym. Jeśli implanty dentystyczne mają długo spełniać swoją funkcję, należy utrzymywać nienaganną higienę jamy ustnej. Bezpośrednio po zabiegu kluczową sprawą jest utrzymanie okolicy wszczepów w idealnej jak tylko to możliwe higienie. Rana pozabiegowa jest miejscem wnikania bakterii, jednocześnie tkanki tej okolicy są obrzęknięte, bolesne i kruche. Szwy stanowią dodatkowe miejsce retencji dla osadów. Zalecane jest wyeliminowanie przez kilka dni potraw mącznych, mleka i skwaszonych produktów mlecznych oraz pokarmów, które osadzają się na zębach i utrudniają higienę jamy ustnej.

Pierwszy tydzień stosujemy specjalną bardzo miękką pooperacyjną szczoteczkę i specjalną pastę do zębów o podwyższonych właściwościach bakteriostatycznych. Miękka szczoteczka ma za zadanie czyścić bez uszkodzenia tkanek. Trzy razy dziennie płuczemy jamę ustną płynem dezynfekującym. Miękką pooperacyjną szczoteczkę kładziemy pod kątem 45 stopni do dziąsła i ruchem lekko obrotowym ciągniemy włosiem po dziąśle w kierunku rany (nigdy na odwrót - może to doprowadzić do zerwania szwów). Powtarzamy wielokrotnie ten ruch zarówno od strony policzków jak i języka czy podniebienia. Ważne jest, aby oczyszczać zarówno zęby jak i dziąsła. Po szczotkowaniu jamę ustną płuczemy specjalnymi płukankami.

O miękką szczoteczkę pozabiegową i płukankę zapytaj swojego implantologa.

Jeśli żywotność implantacji jak i potem powstałych na niej zębach ma być długa to potrzebna jest duża doza samodyscypliny. Pacjent musi uczestniczyć w utrzymaniu efektu implantacji dentystycznej w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu, aby zapobiec powstawaniu stanów zapalnych śluzówek. Nie może być już mowy o zapominaniu umycia zębów. Piękny uśmiech będzie towarzyszył Państwu przez wiele lat tylko przy ścisłej współpracy z implantologiem. Wieloletnia radość z uzupełnienia protetycznego na implantach zębowych zależy nie tylko od utrzymywania wysokiego poziomu higieny przez Pacjenta, lecz również od zabiegów oczyszczania profesjonalnego wykonywanych w gabinecie stomatologicznym Wrocław – CLINIDENT. Zazwyczaj zabiegi te łączy się z rutynową wizytą kontrolną, ale niektórzy Pacjenci wymagają dodatkowego oczyszczania łączników tytanowych nawet co 3 miesiące. Czasem, gdy coś złego dzieje się ze wszczepem jedynie implantolog może to stwierdzić, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest osobista wizyta w gabinecie implantologicznym Wrocław - CLINIDENT.

Zasady po osadzeniu implantu

Zasady po osadzeniu implantu

W tym dziale: Higiena, czystość, zasady.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    No pamiętam ile było starań w czasie tylko wszczepu zębowego, żeby utrzymać higienę samego implantu. Wszystko, aby się przyjął, a było ryzyko, że mógł się implant nie przyjąć. U mnie się udało, ale higiena pomogła.