• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
86% pozytywne
87 głosów

Jak należy dbać o implanty dentystyczne


Wiele osób uważa, że jeśli ząb jest sztuczny to nie trzeba o niego dbać. O implanty Wrocław należy dbać jak o własne zęby, a nawet bardziej!

Bezpośrednio po zabiegu założenia implantów należy przede wszystkim przyjmować przepisane leki przeciwzapalne i przeciwbólowe i stosować zalecone płukanki. Zaniedbania na tym etapie mogą bowiem prowadzić do ciężkich powikłań oraz chorób dziąseł. Oprócz stosowania płukanek i zalecanych leków należy także przestrzegać wszelkich innych zaleceń stomatologa gabinetu CLINIDENT we Wrocławiu odnośnie czyszczenia uzupełnień.

Aby cieszyć się implantami zębowymi jak najdłużej, musimy pamiętać o kilku zasadach prawidłowej pielęgnacji:


Optymalna higiena jamy ustnej:

Zęby i implanty dentystyczne należy dokładnie myć co najmniej 2 razy dziennie. Implant stomatologiczny czyścimy za pomocą specjalnej szczoteczki do zębów, którą poleci Państwu nasz doświadczony stomatolog. Następnie używamy nici do zębów. Dla osób posiadających implanty stomatologiczne stosowanie nici dentystycznej jest szczególnie ważne. Korona porcelanowa łączy się z implantem stomatologicznym głęboko pod dziąsłem, gdyż jedynie takie rozwiązanie zapewnia maksymalną estetykę. Konsekwencją jest zaleganie płytki nazębnej, której nie można usunąć szczoteczką, a jedynie nitką dentystyczną. Nie polecamy stosowania elektrycznych szczoteczek do zębów, ponieważ mogłyby uszkodzić koronkę lub implant. Oprócz tego należy na zalecenie stomatologa stosować specjalne środki czyszczące i płukanki dostępne na receptę i poddawać się okresowemu profesjonalnemu oczyszczaniu powierzchni zębów z kamienia nazębnego.

Poważne zaniedbania higieniczne niosą ze sobą szereg konsekwencji, w skrajnych sytuacjach mogą nawet doprowadzić do utraty implantu stomatologicznego.

Permanentne zaleganie płytki nazębnej w okolicy implantu stomatologicznego może doprowadzić do tak zwanego zapalenia okołoimplantowego, które w dużym uproszczeniu jest odpowiednikiem zapalenia przyzębia (paradontozy) zębów żywych. Bardzo niebezpieczne jest również doprowadzenie do stanu zapalenia dziąseł. W przypadku powstania zapalenia organizm może zareagować na implant zębowy jak na ciało obce i odrzucić go lub naruszyć jego stabilność.


Regularne wizyty u dentysty:

Lekarza stomatologa w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu powinno odwiedzać się 2 razy w roku. Wtedy lekarz stomatolog bada poziom higieny jamy ustnej, stan implantów zębowych, ewentualnie diagnozuje choroby jamy ustnej. Podczas regularnych wizyt można wykryć niedostateczną dbałość samego Pacjenta o implanty stomatologiczne i ewentualne komplikacje z tym związane. Tylko wczesna i skuteczna terapia prewencyjna zabezpieczy przed odrzuceniem implantu stomatologicznego.


Pozbycie się złych nawyków:

Unikajmy twardych pokarmów takich jak lód czy twarde cukierki, ponieważ mogą one doprowadzić do uszkodzenia implantu stomatologicznego.

Kluczową sprawą dla osób posiadających lub planujących implanty zębowe jest również zaprzestanie palenia tytoniu.
Zalecenia po wszczepieniu implantów

Zalecenia po wszczepieniu implantów

W tym dziale: Badanie przed implantacją, zalecenia pod wszczepach zębowych, rady dla osób zainteresowanych implantami dentystycznymi, wskazówki dla osób przed założeniem implantu stomatologicznego.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.