• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
82% pozytywne
35 głosów

Jakie materiały stosowane w jamie ustnej są najlepsze


Niewątpliwie najlepszym materiałem, który jest obojętny dla tkanek i jednocześnie nie ulega starciu i przebarwieniom jest porcelana. Stale rozwijające się techniki dają możliwość napalenia porcelany na różnego rodzaju stopy metali. Najczęściej stosowanym materiałem, na który napala się korony i mosty jest tytan. Jest on metalem niezwykle wytrzymałym, lekkim, nie przewodzącym temperatury i absolutnie biokompatybilnym.

Najlepszymi stopami do stosowania w jamie ustnej są też stopy złota i złotoplatyny. Oczywiście nie mówimy o błyszczących, pełnozłotych koronach Wrocław, tylko o stosowaniu złota pod napalaną porcelanę. Złoto daje ciepły odcień koloru, a oprócz tego ma działanie lecznicze, oligodynamiczne dla środowiska jamy ustnej. Obojętny i bezpieczny jest wspomniany wyżej tytan. Jest on bowiem kompatybilny z innymi stopami. Spośród stopów wysokotopliwych należy unikać stopów zawierających nikiel. Ważne jest, aby nie stosować w jamie ustnej stopów leżących daleko w szeregu napięciowym. Ślina jest elektrolitem i w jamie ustnej powstaje ogniwo, będące szkodliwe dla zdrowia i wywołujące objawy chorobowe określane jako elektrometaloza.

Nowością są również korony i mosty całoceramiczne Wrocław, które nie posiadają szkieletu metalowego, dają znakomitą przezierność i załamania światła odpowiadające naturalnym tkankom zęba. W związku z wyjątkowo korzystnym efektem estetycznym polecane są szczególnie w odcinku przednim.

W tym dziale: Materiały, środki, lekarstwa.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.