• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
84% pozytywne
58 głosów

Czy bezpośrednio po usunięciu zęba można założyć implant


Tak, ale muszą istnieć odpowiednie warunki anatomiczne i tkankowe, ażeby można było od razu po usunięciu zęba założyć implant dentystyczny i na nim, tego samego dnia, odbudować koronę. Takie natychmiastowe prace protetyczne na "świeżo" umieszczonych w kości implantach dentystycznych wykonuje się z powodzeniem coraz częściej. Zabieg nosi nazwę implantacji natychmiastowej i jest to unikalny sposób odtwarzania pojedynczych koron zębowych oraz większych prac protetycznych na implantach w dniu zabiegu implantacji! Ta technika daje Pacjentowi znacznie więcej niż implantacja klasyczna. Eliminujemy kilka etapów pośrednich, co daje wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonego czasu oraz zwiększenia komfortu Pacjenta.

Decyzję, co do takiego leczenia implantami dentystycznymi może podjąć tylko doświadczony lekarz dentysta, zajmujący się na co dzień implantologią, który w fachowy sposób oceni warunki do tego typu zabiegu. Również Pacjent musi być odpowiednio poinstruowany, jak zachowywać się po zabiegu implantacji natychmiastowej.

W tym dziale: Bezpośrednio po włożeniu implantu stomatologicznego, zaraz po założeniu implantu dentystycznego, ntychmiast, od ręki implanty jednodniowe.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.