• Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
84% pozytywne
63 głosy

Umieszczenie wszczepów zębowych


Wszczepienie implantu stomatologicznego przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (bezbolesne implanty). Chirurg implantolog za pomocą specjalnego wiertła przygotowuje tak zwane łoże kostne. Następnie za pomocą precyzyjnej operacji technicznej chirurg umieszcza w kości szczękowej małe podobne do śrubek, wykonane z tytanu elementy - wszczepy, w które następnie wprowadza implant stomatologiczny. W uproszczony sposób można powiedzieć, że będą one służyły za korzenie nowym zębom. Po kontroli prawidłowości wprowadzenia wszczepu i upewnieniu się co do jego całkowitej stabilności chirurg zaszywa ranę. Umieszczony w kości implant stomatologiczny pozostaje całkowicie przykryty błoną śluzową i na tym etapie żadna jego część nie jest widoczna w jamie ustnej. Pacjent użytkuje swoje dotychczasowe uzupełnienie protetyczne, ewentualnie uzupełnienie tymczasowe wykonane przed implantacją stomatologiczną. Po 14 dniach następuje zdjęcie szwów i kontrola implantu stomatologicznego.

Operacja trwa od 2 do 3 godzin i z racji tego, że jest wykonywana przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia, Pacjent nie doświadcza żadnych przykrych wrażeń ani podczas operacji, ani po niej.

Po zabiegu wstawienia implantu
W tym dziale: Wszczep dentystyczny, umieszczenie implantów zębowych w jamie ustnej, umieszczanie wszczepów stomatologicznych.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.