Czy przydatne?
97% pozytywne
99 głosów

Co to jest implant


Mówiąc najprościej implant dentystyczny to sztuczny korzeń zęba. Implant dentystyczny wszczepiany jest w kość szczęki lub żuchwy. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Za pomocą implantu dentystycznego można stworzyć nowy ząb w miejscu, gdzie go brakuje (w miejsce brakującego zęba). Poza odbudową jednego zęba (czyli założeniem jednej korony), można odbudowywać całe grupy zębów i wykonywać mosty uzupełniając w ten sposób brak nawet wszystkich zębów (brak kilku zębów).

Podstawowym materiałem, z jakiego robione są implanty dentystyczne we Wrocławiu, jest tytan, który po pierwsze jest doskonale tolerowany przez organizm i nie powoduje żadnych uczuleń, a po drugie jest na tyle wytrzymały, że znosi takie obciążenia, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Implanty dentystyczne są bardzo małe - ich średnica wynosi od 3,3 mm do 4,8 mm, długość od 6 mm do 14 mm. Posiadają więc w przybliżeniu wielkość naturalnego korzenia zęba.

Odtwarzanie utraconych zębów przy pomocy implantów dentystycznych ma wiele zalet. Przede wszystkim nie narusza sąsiednich zębów. Poza tym, rekonstruowany ząb jest trwale i solidnie umocowany i w praktyce nie różni się wyglądem ani funkcjonalnością od własnych zębów Pacjenta!

W tym dziale: Stomatologiczny implant zęba, budowa implantu zębowego, o implantach zębów.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.