Czy przydatne?
95% pozytywne
107 głosów

Implanty w bezzębiu


W przypadku utraty wszystkich zębów standardowym rozwiązaniem jest proteza akrylowa. Jest ona bardzo przystępna cenowo, jednak komfort jej użytkowania jest relatywnie niski. Jej płyta obejmuje prawie całe podniebienia, przez co nie opuszcza nas uczucie ciągłego trzymania w ustach ciała obcego, a także znacznie ogranicza doznania smakowe. Proteza akrylowa powoduje zanik kości wyrostka zębodołowego, a co za tym idzie zapadanie się szczęki. Także komfort żucia nie należy do najwyższych.

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantów zębowych (inaczej: sztucznych zębów) i oparcia na nich jednego z rodzajów protez stałych lub ruchomych. Implanty zębowe (sztuczne zęby) przenoszą wszystkie siły związane z żuciem w sposób analogiczny do zębów własnych, czyli na kości szczęki i żuchwy. Dzięki temu kości nie są pozbawione bodźców, a co za tym idzie, nie ulegają zanikowi.

Istnieje kilka rozwiązań z zastosowaniem implantów:

 • Wszczepienie większej ilości implantów zębowych (6 – 8)

  i oparcie na nich mostu protetycznego. Jest to rozwiązanie najbardziej zbliżone do funkcjonalności naturalnych zębów. Mosty są protezami stałymi, więc w tym wypadku użytkowani takich protez jest prawie identyczne jak w przypadku zębów własnych. W zależności od zastosowanych materiałów estetyka takiego uzupełnienia protetycznego jest także bardzo zadowalająca.
 • Oparcie na implantach zębowych protezy zatrzaskowej lub na zasuwach

  Ta metoda wymaga wszczepienia mniejszej ilości implantów zębowych (4 – 6). Protezy stomatologiczne na zasuwach i nakładowe są protezami ruchomymi – czyli ściąganymi. Całkowicie eliminują ruchy boczne i przednio – tylne protezy dentystyczne, więc komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Estetyczność takiej protezy dentystycznej także powinna być całkowicie zadowalająca.
 • Proteza zatrzaskowa oparta na dwóch implantach zębowych

  Jest to najbardziej ekonomiczne zastosowanie wykorzystujące implanty zębowe. Proteza zatrzaskowa lub mocowana na szynie jest proteza ruchomą. Jednak jej płyta jest znacznie ograniczona, co w ogromnym stopniu poprawia jej funkcjonalność w stosunku do protezy akrylowej. Proteza oparta na dwóch implantach zębowych może wykonywać nieznaczne ruchy, które są praktycznie niezauważalne w porównaniu z klasyczną proteza akrylową.

Wszczepienie implantów zębowych (sztucznych zębów) w gabinecie implantacji stomatologicznej CLINIDENT we Wrocławiu wymaga przygotowania i przeprowadzenia odpowiednich badań. Każdy przypadek jest indywidualnie analizowany przez implantologia i negocjowany z Pacjentem. W zależności od warunków jest dobierana najlepsza metoda leczenia bezzębia (całkowitego braku zębów).

Rodzaje uzupełnień zębów

Rodzaje uzupełnień zębów

W tym dziale: sztuczne zęby, implanty dentystyczne w przypadku braku zębów, implanty stomatologiczne w bezzębiu Wrocław, zęby z tytanu - implanty dentystyczne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

  Mam zanik kości w szczęce gornej i ani jednego zęba. Czy coś mozna jeszcze z tym zrobić oprócz " szuflady"?