• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
66 głosów

Ryzyko odrzucenia zęba na implancie


Skuteczność zabiegu wszczepienia implantu zębowego we Wrocławiu wynosi dziś 95%. To najskuteczniejsza, najbardziej trwała i przewidywalna metoda uzupełniania braków w uzębieniu, nie mogąca równać się z mostami czy protezami dentytycznymi. Zdarza się jednak, że implant zębowy nie zrasta się z kością. To niewielki odsetek przypadków Pacjentów, u których implanty zębowe nie przyjmują się. Zdarza się to wtedy kiedy implant zębowy nie integruje się z kością, czasem bez ewidentnych przyczyn. Ryzyko to w dużej mierze uzależnione jest od okolicy, w której dokonuje się implantacji. Implant zębowy, jak każde ciało obce, niekoniecznie musi zostać zaakceptowany przez ludzki organizm. Zabiegi wszczepienia implantów zębowych natychmiast po usunięciu zębów obarczone są większym ryzykiem niepowodzenia.

Na szczęście niepowodzenie nie przekreśla jeszcze ostatecznego wyniku leczenia. W takiej sytuacji po odczekaniu pewnego czasu, zwykle 2-3 miesięcy, ponownie wykonuje się zabieg. W przypadku nieprzyjęcia się implantu zębowego powtórny zabieg przeprowadzany jest najczęściej już bezpłatnie. Powodzenie za drugim razem jest praktycznie stuprocentowe.

Pacjenci obciążeni chorobami ogólnoustrojowymi np. cukrzycą, palacze oraz Pacjenci, u których nie ma wystarczająco dużo tkanki kostnej należą do grupy, gdzie ryzyko nieprzyjęcia się implantów zębowych jest nieco większe.

Najnowsze osiągnięcia implantologii minimalizują ryzyko odrzucenia implantu zębowego, jednakże za każdym razem Pacjent wspólnie z lekarzem muszą wnikliwie wyjaśnić tę kwestię.
W tym dziale: Odrzucenie, nieprzyjecie, uczuelenie na tytan, nie uda się.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Spotkałam się z tym, że w internecie straszyli możliwością odrzucenia implantu przez organizm. Niby skuteczność podaje Clinident na poziomie 95%, ale wiadomo że to kwestia indywidualna przyjęcia implantu. Ja zachowałam dietę, stosowałam się do wszystkich wskazań i przeciwskazań od chirurga szczękowego i implant bez problemu się przyjął.