Czy przydatne?
87% pozytywne
32 głosy

Przebieg zabiegu


Najprościej można powiedzieć, że w czasie zabiegu wszczepiania implantów dentystycznych należy naciąć i odwarstwić błonę śluzową z pola operacyjnego, nawiercić otwór bądź otwory specjalnym zestawem wierteł, wprowadzić implant dentystyczny na jego miejsce, a odwarstwioną śluzówkę zaszyć. Wszystko (zabieg wszczepienia implantu dentystycznego) odbywa się w znieczuleniu miejscowym (bezbolesne zakładanie implantów dentystycznych).

Prawidłowo przeprowadzone leczenie implantami dentystycznymi nie niesie ze sobą ryzyka!

Ze względu na sposób osadzania implantów dentystycznych wyróżnia się:

  • wszczepy natychmiastowe (jednofazowe)

    - po osadzeniu implantów dentystycznych w kości są one natychmiast obciążane pracą protetyczną (zęby lub proteza)
  • wszczepy odroczone (dwufazowe)

    - po osadzeniu implantów dentystycznych w kości czeka się kilka miesięcy na wygojenie (3 miesiące dla żuchwy i 6 miesięcy dla szczęki) i dopiero po tym czasie wykonuje się protezę, most lub koronę
  • natychmiastowa implantacja

    - wstawienie implantu dentystycznego bezpośrednio po ekstrakcji zęba (po usunięciu zęba)
Postępowanie po implantacji

Najczęściej przeprowadza się zabieg dwufazowy, który składa się z części chirurgicznej i protetycznej. Od momentu implantacji Wrocław do wykonania nadbudowy protetycznej upływa od 3 do 6 miesięcy. Jest to zależne od umiejscowienia implantu i indywidualnych właściwości gojenia się organizmu. W okresie gojenia się miejsce implantacji zaopatrzone jest w tymczasową protezę zębową, co umożliwia Pacjentowi normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Operacja implantacji we Wrocławiu wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym (rzadziej w znieczuleniu ogólnym) i jest bezbolesna. W ciągu kilku dni po zabiegu można spodziewać się jednak, że jama ustna będzie spuchnięta i obolała, ale zwykle nie jest to większa dolegliwość jak po usunięciu zęba mądrości (usunięciu ósemki).

W tym dziale: Przebieg, proces, czas, wygląd zabiegu, operacji, wszczepienia..
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.