• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
76% pozytywne
55 głosów

Jak wygląda przebieg leczenia implantami


Zabieg wszczepiania implantów zębowych we Wrocławiu składa się z części chirurgicznej i części protetycznej. Od momentu implantacji zębowej do wykonania nadbudowy protetycznej upływa od 3 do 6 miesięcy. Jest to zależne od umiejscowienia implantu zębowego i indywidualnych właściwości gojenia się organizmu. W okresie gojenia się miejsce implantacji zaopatrzone jest w tymczasową protezę zębową, co umożliwia Pacjentowi normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Operacja implantacji zębowej wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym (rzadziej w ogólnym) i jest bezbolesna. Podczas zabiegu implant zębowy umieszczany jest chirurgicznie w kości szczęki lub żuchwy. Gdy implant zębowy jest na miejscu, ranę zszywa się. Implant zębowy łączy się z kością zwykle przez 3 miesiące w przypadku żuchwy i 6 miesięcy w przypadku szczęki. Jest to tzw. proces osteointegracji. W ciągu kilku dni po zabiegu można spodziewać się, że jama ustna będzie spuchnięta i obolała, ale zwykle nie jest to większa dolegliwość jak po usunięciu zęba mądrości i szybko ustępuje.

Po okresie osteointegracji i po wykonaniu kontrolnego zdjęcia rentgenowskiego zakłada się również w znieczuleniu miejscowym na około 3 tygodnie specjalną "śrubę gojącą". Jej zadanie polega na kształtowaniu dziąsła dookoła przyszłej korony protetycznej. Po kolejnych 2-4 tygodniach oddaje się ostateczną pracę protetyczną. W zależności od zastosowanego systemu oraz od wymagań Pacjenta instaluje się korony porcelanowe Wrocław, mosty protetyczne Wrocław lub zdejmowane protezy zatrzaskowe.

Implanty zębowe pozostaną w kości tak długo jak naturalne zęby tylko kiedy będzie się o nie bardzo dbać. Potrzebna jest do tego duża doza samodyscypliny w przestrzeganiu nie tylko nienagannej, wręcz perfekcyjnej higieny, aby zapobiec powstawaniu stanów zapalnych śluzówek, ale też w ścisłej współpracy z lekarzem dentystą i przestrzeganiu regularnych wizyt kontrolnych połączonych z pełną higienizacją jamy ustnej.

W tym dziale: Przebieg leczenia implantami stomatologicznymi, kroki leczenia implantologicznego, jak się odbywa zakładanie implantów zębowych.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.