Czy przydatne?
92% pozytywne
131 głosów

Protezy oparte na implantach


Protezy stomatologiczne mocowane na implantach zębowych stosuje się najczęściej u Pacjentów całkowicie pozbawionych zębów (bezzębie całkowite). Wstawienie tego rodzaju protezy polega w takim przypadku na wszczepieniu kilku implantów zębowych w żuchwie i szczęce, a następnie zamocowaniu protezy za pomocą specjalnych zatrzasków. Protezy dentystyczne mocowane na implantach zębowych niewątpliwie rozwiązaniem bardzo korzystnym pod względem ceny, a także nieporównywalnie wygodniejszym od tradycyjnych wyjmowanych dentystycznych protez zębowych.

W przypadku bezzębia zupełnego (braku uzębienia) uzupełnieniem protetycznym może być proteza całkowita, oparta na metalowym wsporniku łączącym wszczepione implanty zębowe. W protezie tej zamontowane są zatrzaski, które po założeniu jej na konstrukcję zacementowaną na implantach powodują, że proteza Wrocław staje się nieruchoma w ustach.

Leczenie implanto-protetyczne bezzębia (braku zębów) możemy przeprowadzić także protezami ruchomymi kotwiczonymi na implantach zębowych łącznikami zakończonymi kulkami - tzw. over-denture lub implantami zakończonymi łącznikami z dolutowaną belką - tzw. belką Doldera.

Standartowym postępowaniem we Wrocławiu jest wszczepienie dwóch implantów zębowych. Następnie na implantach zębowych montowane są elementy służące zakotwiczeniu protezy dentystyczne. Mogą to być zatrzaski kulowe, bądź struktury belkowe łączące oba implanty zębowe. W protezie mocowane są odpowiednie zatrzaski, które zapewniają skuteczne jej utrzymanie. Istotne jest, że wszystkie elementy utrzymujące mogą zostać w razie potrzeby wymienione bez naruszenia samego implantu zębowego.

W tym dziale: Proteza dentystyczna we Wrocławiu, protezy stomatologiczne, naprawa zapsutych protez zębowych.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.