• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
88% pozytywne
71 głosów

Możliwości odbudowy protetycznej na implantach


Odbudowa protetyczna jest możliwa po wytworzeniu solidnego oparcia, jakim jest zintegrowany z kością implant zębowy. Wtedy możemy zacząć etap protetyczny - pobrać wyciski i przystąpić do odbudowania brakujących zębów.

Obecnie wyróżniamy 3 rodzaje odbudowy protetycznej na implantach zębowych we Wrocławiu:

  • odbudowy pojedynczych braków zębowych (np. brak jedynki, brak dwójki, itd.)
  • odbudowy kilku braków zębowych
  • odbudowy bezzębia

W każdy implant zębowy wkręca się abutment czyli tzw. łącznik, dzięki której będzie mógł być zamocowany pojedynczy ząb lub zespół zębów. Bardzo istotne jest, aby przyszłą odbudowę wykonać zgodnie z regułami fizjologii i fizyki nie zaniedbując przy tym oczywiście kosmetyki. Odbudowując fragment dużego i skomplikowanego układu gryzienia nie może być mowy o jakichkolwiek niekontrolowanych przeciążeniach, które mogłyby powodować dolegliwości bólowe lub co gorsza mogły uszkodzić wewnątrzkostną część implantu zębowego. Ważne jest też, aby zapewnić dobry dostęp dla czyszczenia szczoteczką oraz nie wytwarzać miejsc w których mogłyby zalegać resztki pokarmowe.

Najbardziej powszechną metodą jest odbudowa pojedynczych zębów (np. brakującej jedynki, czy brakującej dwójki), w której, na implancie osadzamy pojedynczą koronę. Braki kilku zębów, braki skrzydłowe uzupełniamy za pomocą mostów protetycznych, a bezzębie mostem lub protezami.

Nie zawsze wszczepia się tyle implantów zębowych ile zębów brakuje!
W tym dziale: Protetyka, odbudowa, implanty.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 3 grudnia 2010

    Ile implantow należy wszczepić do dolnej bezzębnej swzczęki?