• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
99% pozytywne
104 głosy

Most na implancie


Mosty na implantach są uzupełnieniem nieruchomym utrzymującym się jak most na rzece, na minimum dwóch filarach, z umieszczonym w środku "przęsłem". Tymi podporami są zęby własne lub implanty, albo też kombinacje mieszane - to znaczy połączenie zębów własnych i implantu. Uzupełniając brakujące zęby za pomocą klasycznego mostu, stomatolog często zmuszony jest do szlifowania całkowicie nieraz zdrowych zębów, które stanowić będą tzw. filary. Można jednak pojedynczym wszczepem stworzyć podparcie jednostronne dla mostu (drugim będą zęby własne) lub stworzyć mostek samodzielny oparty na implantach, który całkowicie ochroni własne zęby.

Mosty

Za pomocą mostów możemy odtworzyć wszystkie zęby (przy całkowitym bezzębiu szczęki lub żuchwy). Potrzeba wtedy sześciu, siedmiu implantów.

Most pełnoceramiczny stosowany na implantach stomatologicznych należy do najlepszych rozwiązań, zapewniających doskonałą estetykę i właściwe funkcjonowanie.

Wykonanie mostów na implantach wykonuje się zwykle od momentu zagojenia dziąsła i pobrania wycisków do wykonania mostu upływa. Proces ten trwa około 4-6 dni. Czasem przy większych, rozległych pracach technika czas ten może się w rzadkich sytuacjach zwiększych o około 2 dni. Przy większych mostach często niezbędna jest dodatkowa wizyta kontrolna, podczas której stomatolog przymierzy gotowy szkielet mostu w jamie ustnej Pacjenta. Następnie most protetyczny jest licowany porcelaną w laboratorium protetycznym i przygotowany jest do podcementowania na stałe w jamie ustnej.

Mosty osadzone na implantach mogą być cyrkonowe lub tradycyjne licowane na metalu. Stanowią bardzo dobre rozwiązanie protetyczne dla osób z brakiem zębowym w okolicy sąsiadujących ze sobą zębów Pacjenta.

W tym dziale: Most na implantach stomatologicznych. Most oparty o implanty dentystyczne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2
    • 28 lipca 2020

    Czy wykonują Państwo leczenie all-on-4 firmy Nobel Biocare? Pacjentka zainteresowana jest tym leczeniem implantami, jedno-etapowym implanty + mosty na jednej wizycie.

    • 3 stycznia 2019

    Jaki koszt jest takiego rozwiązania jak na zdjęciu w tym artykule ?