• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
91% pozytywne
112 głosy

Protezy zębowe kulkowe


Proteza kulkowa jest to proteza typu overdenture odbudowująca całkowicie albo częściowo brakujące uzębienie. Podstawę oparcia dla protezy stomatologicznej stanowią korzenie lub implanty stomatologiczne założone w CLINIDENT Wrocław, a utrzymywane są przez system specjalnych zatrzasków kulkowych. Zespolenie kulkowe oparte jest na wykorzystaniu kulkowego filaru i metalowej albo plastikowej matrycy umieszczanej w protezie. Pozwala ono na łatwe i szybkie wykonanie protezy overdenture o bardzo dobrej retencji i stabilizacji. Wykonanie takiej protezy wymaga jedynie dwóch implantów stomatologicznych w żuchwie i czterech implantów stomatologicznych w szczęce.

W tym dziale: gdzie proteza typu kulkowego, proteza kulkowa wrocław, protezy zębowe kulkowe wrocław, proteza na kulkach dentysta, stomatolog proteza kulkowa wrocław.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2
    • 6 maja 2020

    Pozdrawiam Pana Rafała z Clinident, który pomógł założył mi protezy zębowe kulkowe. Miałem problem z bezzębiem, ale proteza zębowa kulkowa rozwiązała mój problem ze spożywaniem pokarmów. Polecam.

    • 6 września 2018

    U mnie decyzja od implantologa padła, że nie na dwóch implantach zębówych, ale na czterech implantach, żeby było podparcie na końcu protezy dentystycznej, tam gdzie mam najmocniejszy zgryz. Polecam to rozwiązanie i dziękuję Panu Rafałowi z CLINIDENT za podpowiedź. U mnie to podziałało. Wszystkie 4 implanty się przyjęły i proteza kulkowa u mnie funkcjonuje prawidłowo.