• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
95% pozytywne
84 głosy

Czy implanty zębowe są bezpieczne


Badania naukowe przeprowadzone na setkach tysięcy Pacjentów na całym świecie, poparte wieloletnim okresem obserwacji, dowodzą, że implanty zębowe Wrocław są biologicznie bezpieczne. Wiele lat badań i obserwacji klinicznych uczyniło implantologię jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej pożądanych metod odbudowy braków zębowych Statystyki pokazują, że w 98,9% przypadków, wszczepienie implantów zębowych kończy się sukcesem. Ponadto cechuje je długofalowy efekt estetyczny.

Do dzisiaj wszczepiono kilkadziesiąt milionów implantów u ludzi na całym świecie.

Implantacja Wrocław jest mniejszą ingerencją niż usunięcie na przykład zgorzelinowych korzeni zęba, gdzie mamy do czynienia z wysiewem bakterii do krwioobiegu. Implant Wrocław jest absolutnie sterylny i dodatkowa osłona antybiotykowa zapewnia bezpieczeństwo naszemu organizmowi.

Najnowszym osiągnięciem inżynierii biologicznej są we Wrocławiu - tytanowe implanty zębowe. Tytan jest materiałem kompatybilnym, biozgodnym z organizmem, a nawet jeżeli implant nie zintegruje się z kością to po jego wyjęciu powstaje miejsce takie jak zębodół po usunięciu zęba. Miejsce to wypełnia się kością i zwykle po około pól roku możliwa jest ponowna implantacja (reimplantacja).

W tym dziale: Bezpieczeństwo, komplikacje, powikłania.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Miałam w kwietniu wstawione 2 implanty, Straummanna . Super gojenie i wszystko idealnie. w lipcu osadzenie koron. Ale od kilku tygodni przy 6-ce mam lekko podpuchniete dziąsło od strony policzkowej, nie boli jakoś specjalnie, tylko uczucie podrażnienia przy irygacji czy myciu zębów. Byłam u swojego lekarza i on ,,nic nie widzi,, Ale ja widzę. Nic się nie sączy z tego, ale zaczerwienione i lekko powiększone. Nie boli przy jedzeniu. Przejmować się? Co robić? Trochę się naczytałam i mam pietra. O higienę dbam, aż do przesady,nie palę. Mój lekarz jest świetnym fachowcem, ale trafił na mnie. Jestem z tych pechowych, co zawsze coś się przyczepi :( No i już mi głupio iść do niego znów, bo to nie mija. Wiem że od tego się nie umiera :) Ale wyjeżdzam niedługo za granicę i nie chce mieć tam sensacji. Prosze o poradę co mam robić RTG robione ok 1m-c temu było bez zastrzeżęn.