• Implanty
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
89% pozytywne
132 głosów

Brak wszystkich zębów


Całkowite bezzębie występujące po utracie lub usunięciu wszystkich zębów i jest wskazaniem do uzupełnienia protetycznego, które poprawi jakość jedzenia, mówienia i żucia. Dotychczasowym najbardziej popularnym rozwiązaniem była proteza osiadająca Wrocław. Do ich wykonania stosuje się różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Protezy osiadające Wrocław przenoszą nacisk bezpośrednio na dziąsło (a nie na kość), co ogranicza możliwość uzyskania siły żucia do około 25%-tej, która była uzyskiwana na zębach własnych. Proteza osiadająca wykonywana w takiej sytuacji (szczególnie dolna) utrzymuje się jedynie dzięki przyleganiu do błony śluzowej. Powoduje to jej ciągłą ruchomość w trakcie jedzenia i mówienia utrudniając Pacjentom spożywanie nawet najprostszych pokarmów. Ugryzienie twardego jabłka jest zwykle niemożliwe. Górna proteza z płytą na podniebieniu utrudnia zaś wymowę i osłabiała odbiór wrażeń smakowych. Zastosowanie implantów stomatologicznych pozwala zlikwidować wszystkie te niedogodności, a Pacjenci ponownie mogą czerpać wielką przyjemność ze spożywania pokarmów.

Według statystyk 62,5% badanych Pacjentów użytkujących protezy całkowite narzekało na ruchomość protezy dolnej, a 37% na ruchomość protezy górnej.

Implanty są bardziej estetyczne i łatwiejsze do utrzymania niż klasyczna proteza zębowa. Implanty dentystyczne w przypadku bezzębia pomagają wyeliminować niewygodę i niepewność występującą podczas mówienia czy jedzenia przy stosowaniu luźnej, źle dopasowanej protezy stomatologicznej. Poprawiają one także artykulację i proces żucia. Obecność implantu w jamie ustnej stymuluje tkankę kostną i dziąsło. Jest to bardzo ważne, gdyż pomaga zachować naturalny kształt twarzy, przez co zapewnić atrakcyjny, estetyczny efekt przez długi czas.

Proteza oparta na implantach stomatologicznych może być:

 • stała
 • wyjmowana (ułatwia to jej czyszczenie)

Rodzaj wykonanych nowych zębów - wyjmowana proteza lub na stałe zamocowany most uzależniony jest głównie od liczby wszczepionych implantów. Po zabiegu wszczepienia implantów we Wrocławiu postępowanie jest uzależnione od ilości i stanu kości oraz od warunków klinicznych Pacjenta:

 • zastosowanie od 2 - 4 implantów w bezzębnej żuchwie - umożliwia wykonanie bardzo wygodnej odpinanej protezy. Proteza odpinana przypięta do implantów nie wykazuje ruchomości, a wyjęcie jej z ust wymaga wcześniejszego odpięcia od implantów dentystycznych. Najczęściej implanty połączone są specjalną przykręcaną belką, do której przypinana jest proteza za pomocą specjalnych zaczepów (zamków). Proteza opiera się częściowo na dziąsłach, jednak większość sił żucia przenoszona jest przez implanty Wrocław, co zapewnia bardzo duży komfort w jej użytkowaniu. Im więcej implantów zastosowano, tym mniej proteza dentystyczna opiera się na dziąsłach i jest bardziej wygodna. Proteza całkowita umieszczona na zaczepach kulowych na implantach zębowych wykazuje znacznie lepsze umocowanie i brak ruchomości niż zwykła proteza całkowita. Dzięki temu rozwiązanie jest bardzo komfortową i coraz częściej stosowaną alternatywą dla Pacjentów z bezzębiem. W przypadku protezy dolnej zwykle wystarczające jest wszczepienie 2 implantów stomatologicznych.

  W przypadku wykorzystania wyjmowanej opcji leczenia bezzębia wyróżniamy następujące możliwości mocowania protezy na implantach zębowych:

  • belka doldera

   - do łączników ostatecznych przymocowana zostaje belka, na której zostaje osadzona precyzyjnie wykonana całkowita proteza we Wrocławiu
  • zatrzask kulkowy

   - jest to łącznik zakończony tzw. Kulką Overdenture
  • system Lokator

   - jest alternatywą dla zaczepów kulowych i pozwala na natychmiastowe obciążenie implantów zębowych, dzięki niemu używanie ruchomych protez jest bardziej komfortowe
 • zastosowanie 5 - 6 implantów stomatologicznych umożliwia wykonanie na stałe zamocowanych mostów. Spożywanie twardych, kleistych pokarmów znowu jest możliwe, gdyż nowe zęby nie uciskają dziąseł, a wszystkie siły żucia przenoszone są przez implanty bezpośrednio na kość, identycznie jak przy własnych zębach.

Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach stomatologicznych to dziedzina stomatologii, składająca się z część chirurgicznej (wszczepienie implantu Wrocław) oraz z części protetycznej, czyli odbudowania zęba na implancie. Ten najbardziej zbliżony do fizjologicznego sposób odtwarzania utraconych zębów pozwala na wyeliminowanie dyskomfortu związanego z użytkowaniem ruchomych protez. Część chirurgiczna i część protetyczna obejmują następujące etapy postępowania kliniczno-laboratoryjnego:

 • etap I - wszczepienie implantów stomatologicznych - okres gojenia od wszczepienia implantów jest indywidualny dla każdego Pacjenta i może wynosić nawet do 6 miesięcy. W tym czasie Pacjent korzysta z wyjmowanej protezy lub mogą być założone tymczasowe lub stałe łączniki oraz tymczasowy most Wrocław
 • etap II - po okresie 3 - 6 miesięcy od zabiegu wszczepienia implantów lekarz stomatolog Wrocław nacina błonę śluzową i odkręca śruby zamykające znajdujące się w implantach dentystycznych, następnie wkręca śruby gojące
 • etap III - po upływie 14 dni lekarz dentysta odkręca śruby gojące i przykręca do implantu filary kulkowe, a następnie wykonuje wyciski
 • etap IV - w laboratorium technik wykonuje poszczególne etapy pracy związanej z wyprodukowaniem nowej protezy zębowej
 • etap V - kliniczny - lekarz dentysta oddaje protezę wrocławskiemu Pacjentowi

Współczesna implantoprotetyka to stale rozwijająca się dziedzina stomatologii od ponad 50 lat. Pozwala stworzyć doskonałe oparcie dla uzupełnień protetycznych, poprawiając znacząco kosmetykę i komfort w użytkowaniu uzupełnień protetycznych.

Zagadnienia: Brak wszystkich zębów, Wszystkie zęby, bezzębie, bez zębów

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.