• 71 3634597
  • Implanty
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
74% pozytywne
31 głosów

Czy istnieje inne rozwiązanie, kiedy stomatolog stwierdzi, że jest zbyt mało kości by założyć wszczep


Niestety prawdą jest stwierdzenie, że narząd nieużywany zanika. Szczęki przystosowują się do sytuacji utraty zębów i jeżeli doszło do tego już dawno, najprawdopodobniej uległy znacznemu zwężeniu. Brak nawet jednego zęba skutkuje stopniowym zanikiem kości w okolicy luki. Należy jak najszybciej uzupełnić lukę implantem zębowym! Jeśli jednak w związku z długotrwałym brakiem zęba w szczęce dobry stomatolog z naszego gabinetu stomatologicznego CLINIDENT we Wrocławiu stwierdzi, że szczeki uległy zwężeniu i niemożliwe jest wszczepienie implantu zębowego, potrzebny jest zabieg rozszerzenia masy kostnej. Skala zabiegów rozszerzania masy kostnej jest różnorodna. Niektóre z nich są dla Pacjenta dość skomplikowane i przeprowadzane jednocześnie z wprowadzaniem implantu. Inne metody (alternatywne metody) wymagają przeprowadzenia specjalnego zabiegu chirurgicznego. Najczęściej polega to na chirurgicznym otwarciu dziąsła i wypełnieniu kości specjalnym materiałem sztucznym zmieszanym z rozdrobnioną kością uzyskaną ze szczęki Pacjenta. Inną możliwością jest wzmocnienie szczęki przy pomocy transplantacji własnej tkanki kostnej Pacjenta pobranej np. z brody, goleni czy kości biodrowej. Zabiegi takie przeprowadzamy w narkozie, a po nich następuje obowiązkowy okres hospitalizacji. W przypadku wszystkich zabiegów rozszerzania szczęki okres gojenia trwa kilka miesięcy.

Ani jedna tradycyjna metoda protezowania (most, proteza ruchoma) nie jest w stanie zahamować zaniku cennej tkanki kostnej. Jedynym wyjściem jest wszczepienie implantu!

Chcąc uniknąć konsekwencji zaników kostnych jedynym, konieczne jest jak najszybsze wprowadzenie implantu zębowego tuż po wygojeniu kości po utraconym zębie.
W tym dziale: Alternatywa, inne rozwiązania, inne wyjście, różne sposoby leczenia.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.