• 71 3634597
  • Dentysta dziecięcy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
98% pozytywne
101 głosów

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa

Przed zabraniem malucha do stomatologa dziecięcego należy przede wszystkim porozmawiać z dzieckiem, mając na uwadze fakt, że dziecko boi się tego, co nowe i nieznane. Dlatego opiszmy mu dokładnie miejsce (gabinet stomatologiczny), przebieg wizyty, a także cel wizyty u stomatologa. W sposób przystępny dla dziecka należy opowiedzieć o tym, jak wygląda gabinet dentystyczny, do czego służy fotel i dlaczego stomatolog ma tyle narzędzi. Radzimy posiłkować się kolorowymi obrazkami w czasopismach lub bajkach. Najlepszym sposobem jest zapoznanie dziecka z dentystą poprzez zabawę.

Następnie starannie wybierzmy stomatologa dziecięcego dla swojego dziecka. Radzimy najpierw samemu wybrać się do naszego gabinetu dentystycznego Clinident we Wrocławiu, porozmawiać ze stomatologiem i zwrócić uwagę na wygląd gabinetu, obsługę, wyposażenie.

Przyjdź do naszego wrocławskiego stomatologa Clinident o takiej porze dnia, w której dziecko ma najlepszy humor, nie jest śpiące ani zmęczone. Pamiętajmy, że pierwsza wizyta może stać się dla malca miłym przeżyciem, pod warunkiem, że zostanie ono przygotowane odpowiednio przez rodziców, a także potraktowane w odpowiedni i delikatny sposób przez wybranego przez Was stomatologa dziecięcego. Personel Clinident we Wrocławiu posiada już ponad 20 letnie doświadczenie w leczeniu stomatologicznym, w tym do nakłaniania dziecka do współpracy i delikatnego procesu leczenia dentystycznego jakie zapewniają nasi lekarze specjaliści i przeszkolona asysta.

W tym dziale: Przygotowanie do wizyty u dentysty.