• Dentysta dziecięcy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
94% pozytywne
76 głosów

Kiedy zakłada się u dziecka plombę

Z plombami u dzieci jest podobnie jak u dorosłych. Zakłada się je gdy trzeba wypełnić ubytek po próchnicy. Pogląd, że zębów mlecznych nie warto leczyć, czy plombować, bo i tak wypadną, powinniśmy włożyć między bajki. Każdy ząb zaatakowany próchnicą należy niezwłocznie wyleczyć.

Nie leczony ząb może doprowadzić do dużych problemów w przyszłości.

Od próchnicy jest prosta droga do stanów zapalnych, a w konsekwencji zmian uniemożliwiających prawidłowy wzrost zębów stałych u dziecka – uszkodzenie zalążków zębów stałych, czy nieprawidłowy rozwój kości szczęki. Przedwczesna utrata zębów mlecznych może też być przyczyną późniejszych wad zgryzu. Istnieją też przypadki, w których założenie plomby jest niemożliwe – często w siekaczach brakuje na nie miejsca, mogą się nie utrzymać. W takich przypadkach należy zastosować inne środki. Może to być lapisowanie zębów mlecznych lub ozonowanie zębów mlecznych u dziecka. Jednak te metody nie leczą zmian próchniczych, ale tylko je zabezpieczają i hamują ich rozwój. Metodę leczenia najodpowiedniejsza w danym przypadku dobierze stomatolog dziecięcy w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu.

Po założeniu plomby

Po założeniu plomby

W tym dziale: Leczenie zębów dziecięcych Wrocław, leczenie próchnicy u dzieci we Wrocławiu, stomatolog dziecięcy Wrocław.