• Periodontologia
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
74 głosy

Utrata kości wokół zębów

Jeśli wokół zębów zanika kość najprawdopodobniej oznacza to głęboko posuniętą paradontozę. W takim wypadku należy jak najszybciej rozpocząć leczenie periodontologiczne w klinice stomatologicznej CLINIDENT we Wrocławiu.

Zanikanie kości jest spowodowane przez bakterie i wydzielane przez nie toksyny. Wszystko rozpoczyna się od zapalenia dziąseł, które nieleczone przekształca się w paradontozę i atakuje coraz rozleglejsze i głębsze tkanki. Jeśli doszło już do zaniku kości, to tylko krok dzieli nas od utraty zębów. Należy jak najszybciej wykonać profesjonalne zabiegi higieniczne u periodontologa w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT, które całkowicie oczyszczą nasze zęby i ich korzenie z nagromadzonych tam bakterii i czynników zapalnych. Jeśli zęby są juz rozchwiane dobrym rozwiązaniem może być szynowanie zębów szyną estetyczną. W celu przyspieszenia leczenia periodontologicznego i zwiększenia szans na utrzymanie zębów można wykonać zabieg sterowanej regeneracji kości. Polega on na odbudowie utraconej kości materiałem kościozastępczym i w ten sposób stymulowanie kości własnej do wzrostu w odpowiednim kierunku.

Podczas wizyty konsultacyjnej w naszym gabinecie stomatologicznym nasz bardzo dobry periodontolog dobierze najbardziej korzystny sposób leczenia.

W tym dziale: Leczenie zanikających kości wokół dziąseł, zanikanie kości dookoła dziąseł, sterowana regeneracja kości przy dziąsłach.
Leczenie zanikających kości
Utrata kości wokół zębów
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Dzień dobry, Piszę bo mam wielki problem...Otóż od 12 lat regularnie chodziłam do stomatologa na czyszczenie i przegląd (co pół roku) Ubytki wszystkie wyleczone. Od kilku lat ciągłe zapalenie dziąsła,raz w jednym,raz w kolejnym miejscu,krwawienie podczas szczotkowania ,opuchlizna itd.Za każdym razem biegiem do swojego dentysty-tego samego od lat. Lekarz moj zawsze metranidazol i do domu,nigdy nie zasugerował specjalisty od chorób przyzębia.Zaniepokoił mnie mnie ten fakt i udałam się periodontologa ,który zrobił mi pantomogram i od razu stwierdził,że mam bardzo zaawansowaną paradontozę,kieszonki 7-11mm,niektóre zęby prawie nie są w kości.Zrobił kiretaż i powiedział ,że tylko może powstrzymać w czasie resekcje zębów.Jestem tak załamana,nie mogę sobie darować jak mogłam przez tyle lat wierzyć lekarzowi. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki. Czy są jeszcze jakieś szanse,aby utrzymała swoje zęby?mimo,że prawie nie są już w kości? pozdrawiam M.