• 71 3634597
  • Periodontologia
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
85% pozytywne
68 głosów

Konsultacja periodontologiczna

Jeśli zauważymy jakiekolwiek zmiany w okolicach dziąseł, czy ogólnie błony śluzowej jamy ustnej powinniśmy udać się do gabinetu stomatologicznego CLINIDENT we Wrocławiu na wizytę u periodontologa. Na wizycie konsultacyjnej periodontolog dokładnie bada jamę ustną, oceniając rodzaj i stan zmian chorobowych. Na podstawie badania i wywiadu ustala przyczynę dolegliwości i planuje przebieg leczenia.

Do konsultacji periodontologicznej warto się odpowiednio przygotować. Znacznie ułatwi to zadanie dentyście gabinetu CLINIDENT we Wrocławiu i pomoże dobrać odpowiednią metodę leczenia choroby dziąseł. Najpierw warto zapoznać się ze wszystkimi preparatami używanymi do dbania o higienę jamy ustnej, określić jakiej używamy szczoteczki – czy jest twarda, czy miękka. Warto także przeanalizować metodę szczotkowania zębów. Dobrym rozwiązaniem jest także specyficzny rodzaj rachunku sumienia dotyczący zabiegów higienicznych jamy ustnej – jak często myjemy zęby, czy używamy nici dentystycznej i płynów do płukania jamy ustnej. Znaczny wpływ na stan przyzębia ma także spożywanie alkoholu i palenie tytoniu.

Jeśli jesteśmy w trakcie jakiejś terapii – przyjmujemy jakieś leki, suplementy diety, czy przechodzimy przewlekłą chorobę ogólnoustrojową – należy powiedzieć o tym periodontologowi gabinetu dentystycznego CLINIDENT we Wrocławiu, a nawet przedstawić wyniki badań, jeśli takie posiadamy. Leki, choroby ogólne, jakiekolwiek osłabienie organizmu, a nawet dieta maja ogromny wpływ na choroby zębów i stany zapalne jamy ustnej. Jeśli periodontolog nie znajdzie jednoznacznej przyczyny dolegliwości najczęściej zaleca ogólne badanie, żeby dowiedzieć się w jakim stanie ogólnym znajduje się nasz organizm i ewentualnie wykluczyć przyczyny ogólnoustrojowe. Nawet pozornie niezwiązane rzeczy mogą się okazać przyczyna problemów z zębami, dlatego nie powinniśmy niczego ukrywać podczas badania kontrolnego u periodontologa.

W tym dziale: Porada periodontologa Wrocław, konsultacja na temat chorób dziąseł, konsultacje periodontologiczne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.