• Periodontologia
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
86% pozytywne
59 głosów

Codziennie krwawią mi dziąsła podczas szczotkowania

Mocne krwawienie dziąseł w większości przypadków jest oznaką zapalenia dziąseł. Może być to spowodowane przez twardą szczotkę do zębów i niewłaściwe jej używanie. Jeśli mamy wątpliwości powinniśmy wymienić szczoteczkę na bardziej miękką. Gdy nie przyniesie to spodziewanego rezultatu, możemy być pewni, że jest to ostre zapalnie dziąseł. Dodatkowymi objawami jest nadwrażliwość dziąseł i zaczerwienienie dziąseł.

Główną przyczyną ostrego zapalenia dziąseł jest kamień nazębny i gromadzące się w nim bakterie. Wydzielane przez nie toksyny podrażniają dziąsła, powodują ich odchodzenie od zębów i powolny zanik. Jednak zaczyna się to od nadwrażliwości dziąsła, lekkiego zaczerwienienia dziąsła i krwawienia dziąsła. Kamień nazębny może być nawet niezauważalny - może osadzać się poniżej linii dziąsła lub w przestrzeniach między zębowych niemożliwych do oczyszczenia szczoteczką. W takim przypadku należy udać się do gabinetu stomatologicznego CLINIDENT we Wrocławiu i poddać się profesjonalnemu czyszczeniu zębów. Stomatolog ustali dokładna przyczynę krwawienia dziąseł i zaleci odpowiednie działanie, aby sytuacja obolałych i zakrwawionych dziąseł już się nie powtórzyła.

W tym dziale: Nocne krwawienie dziąseł.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Miałam podobny przypadek i ważne jest, aby mimo krwawienia szczotkować dalej. Nie można tego nie robić, bo osad jeszcze bardziej pozostanie na zębach w okolicy dziąseł. Jak krwawią, tzn. że nawet bardziej trzeba tam zadbać o higienę.