• Usuwanie ósemek
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
94% pozytywne
73 głosy

Usuwanie zębów mądrości Wrocław

Zęby mądrości są to trzecie zęby trzonowe (ósemki). Zęby mądrości wyrzynają się jako ostatnie, między 15 a 25 rokiem życia. Jednak nie jest to regułą i nie każdy ma zęby mądrości. Są to zęby sprawiające najwięcej problemów. Bardzo często zaleca się ich usunięcie, aby uniknąć poważniejszych związanych z nimi powikłań.

Dlaczego musimy usunąć zęby mądrości?

Jest kilka podstawowych przyczyn. Zęby mądrości najczęściej wyrastają w nietypowych pozycjach, jeśli już uda im się wyrznąć (przebić przez błonę śluzową) robią to w takim miejscu, że dbanie o ich higienę jest praktycznie niemożliwe – są zazwyczaj w miejscu, do którego szczotka do zębów nie dociera. To może spowodować stany zapalne dziąsła, czy próchnicę zęba – pojawia się ból i inne dolegliwości.

Na zęby mądrości nie zostaje już dużo miejsca, przez co mogą rosnąć w bardzo zaskakujących kierunkach, przesuwać sąsiadujące zęby, czy wrastać pod nie. Dla osób leczonych za pomocą aparatu ortodontycznego u ortodonty Wrocław może się to okazać fatalne w skutkach – wyleczone zęby mogą powrócić do nieprawidłowych pozycji, lub przesunąć się w zupełnie inne, także nieprawidłowe miejsca, co wydłuży okres leczenia ortodontycznego. Jeśli zęby mądrości nie wyrzną się prawidłowo może dojść do powstania cysty i innych stanów zapalnych wokół nich. To prowadzi do powikłań.

Dlatego proces wyrzynania się zębów mądrości powinien być regularnie kontrolowany przez lekarza stomatologa w gabinecie dentystycznym CLINIDENT, który w odpowiednim momencie może dostrzec nieprawidłowości.

Zabieg chirurgicznego usunięcia zębów mądrości jest wykonywany przez chirurga stomatologa. Polega na nacięciu błony śluzowej i usunięciu zęba. Najczęściej po kawałku. Na ranę zakładane są szwy. Zęby mądrości zazwyczaj są w takim położeniu i mają kształt, który uniemożliwia normalne ich wyrwanie. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany najczęściej przy znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu usuwania zębów mądrości mogą pojawić się dolegliwości w postaci bólu i obrzęku. Można stosować leki przeciwbólowe zalecane przez lekarza stomatologa i okłady z lodu na policzek. Jeśli wystąpiłyby przewlekłe uporczywe bóle, krwawienie, czy długotrwały obrzęk i opuchlizna należy jak najszybciej skontaktować się z chirurgiem stomatologiem wykonującym zabieg usunięcia zęba mądrości.

Przez cały czas gojenia się ran pooperacyjnych należy stosować się do zaleceń lekarza

Należy unikać gorących napoi i posiłków, nie wolno palić przez około dwa dni, szczotkować zębów w okolicach rany. Jeśli jest konieczność usunięcia czterech zębów mądrości najlepiej usuwać po dwa z jednej strony za jednym razem. Jest to wygodniejsze, ponieważ pozostaje nam druga strona do w miarę normalnego spożywania posiłków. Każdy zabieg usunięcia zębów mądrości może przebiegać inaczej. Każdy przypadek jest indywidualny, nie ma żadnych reguł jeśli chodzi o wyrzynanie się zębów mądrości. Najlepszym rozwiązaniem są regularne wizyty kontrolne u chirurga stomatologa w przychodni stomatologicznej CLINIDENT we Wrocławiu.

Po usunięciu zęba mądrości:
Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości
Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości
W tym dziale: Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości Wrocław, zęby mądrości usuwanie Wrocław, ostatnie zęby do usunięcia we Wrocławiu, wyrywanie zębów mądrości przez chirurga stomatologicznego, usuwanie zatrzymanego zęba mądrości Wrocław.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Do aparatu ortodontycznego musiałam usunąć wszystkie cztery zęby mądrości. Polecam Pana Piotra z Clinident, który wykonał to bardzo sprawnie. Po zabiegu usuwania zębów mądrości nie miałam żadnych powikłań, ani ból nie ciągnął się dniami. Wyszło super sprawnie, a ostrzegali że przy takiej liczbie usuwanych czterech ósemek na pewno będą powikłania.

    Miałam dokładnie taki przypadek jak ten na obrazku powyżej, czyli ząb ósmy wychodził, wyrastał a na nim dziąsło uwierało. W takiej ósemce zbierają się resztki jedzenia pod dziąsłem, samo dziąsło boli. Usunięcie tego zęba mądrości to była ulga. Polecam chirurga stomatologicznego Piotr Bilskiego w CLINIDENT. Dziękuję za sprawne usunięcie zęba mądrości.