• Usuwanie ósemek
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
91% pozytywne
93 głosy

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia Wrocław polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Ten sposób leczenia stomatologicznego stwarza warunki do prawidłowej odbudowy kości w miejscu usuniętych zmian chorobowych. Zabieg operacyjnej resekcji wierzchołka korzenia w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed jego usunięciem. Zabieg resekcji wierzchołka korzenia Wrocław wskazany jest w przypadku gdy:

  • zastosowane leczenie zębów nie powoduje zlikwidowania zmian zapalnych wokół korzenia zęba;
  • nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia kanałowego zęba do końca kanału (nieprawidłowa budowa anatomiczna, "zarośnięcie" kanału korzeniowego);
  • konieczne jest powtórne leczenie endodontyczne, podczas gdy kanał jest wypełniony twardym materiałem.

Zabieg resekcji korzenia zęba Wrocław w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem u Pacjentów gabinetu dentystycznego CLINIDENT we Wrocławiu.

W tym dziale: Resekcja wierzchołka zęba, ratowanie zęba Wrocław, odzyskiwanie zęba.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Zgodnie z rozmową w dniu dzisiejszym wysyłam zdjęcie. Chodzi o górną 1 i 2 po resekcji wierzchołka korzenia. Proszę o informację czy uda się uratować ząb zabiegiem resekcji zęba, a w zasadzie resekcji wierzchołka korzenia zęba. Szukam dobrego periodontologa we Wrocławiu.