• 71 3634597
  • Usuwanie ósemek
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
88% pozytywne
94 głosy

Do czego służy Fizjograft

Fisjograft jest biokompatybilym resorbowalnym materiałem kościozastępczym. Co to znaczy? Jest całkowicie neutralny, czyli nie powoduje reakcji uczuleniowych, nasz organizm traktuje go jak część ciała. Jest całkowicie resorbowalny, czyli nasz organizm wchłania go w całości nie pozostawiając żadnych resztek. Kościozastępczy, czyli jest używany do wypełniania ubytków kostnych.

Fisiograft jest używany do wypełniania przestrzeni ubytków kostnych. Takie ubytki powstają po wykonanych zabiegach chirurgicznych, takich jak resekcja wierzchołka korzenia Wrocław, ekstrakcja (usunięcie) zęba Wrocław, wycięcie torbieli Wrocław lub wycięcie ziarniaków Wrocław. Fisjograftu używa się także do zachowania wyrostka zębodołowego, przygotowania miejsca pod implanty, czy odbudowania śródkostnych ubytków przyzębnych.

Stosowanie Fizjograftu:

Dobrym przykładem może być wypełnienie ubytku po usunięciu ósemek. Często w miejscu po usuniętym zębie pozostaje spory ubytek kostny. Aby miejsce to zostało szybko odbudowane i wyrostek zębodołowy zachował odpowiedni kształt zostaje ono wypełnione Fisjograftem. Pełni on funkcję utrzymywacza przestrzeni. Fisjograft jest wchłaniany przez organizm a na jego miejsce odbudowywana jest tkanka kostna. Proces wchłaniania trwa od 6 do 8 miesięcy. Jest to optymalny czas dla odbudowy ubytku kostnego. Fisjograft rozkłada się na neutralne związki (dwutlenek węgla usuwany w procesie oddychania i wodę).

Dzięki zastosowaniu Fisjograftu nasz chirurg stomatolog Wrocław w odpowiedni sposób kieruje rozwojem kości przyzębia. To umożliwia utrzymanie odpowiednich warunków zarówno kosmetycznych jak i pod przyszłe uzupełnienia protetyczne czy implanty.

W tym dziale: Wypełnienie miejsca po wyrwanym zębie, materiał do wypełnienia dziury po usuniętym zębie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.