• (71) 363-45-97
 • Usuwanie ósemek
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
84% pozytywne
38 głosów

Chirurg szczękowy

Chirurgia szczękowa, a właściwie chirurgia szczękowo-twarzowa jest specjalistyczną dziedziną medycyny. Powstała z połączenia medycyny ogólnej i stomatologii. Chirurgia szczękowo-twarzowa zajmuje się leczeniem schorzeń szczęk, tkanek miękkich, zębów i twarzoczaszki – najczęściej skomplikowanymi przypadkami, w których nie może poradzić sobie stomatolog ani chirurg plastyczny – chirurgia szczękowa łączy elementy tych dziedzin i znacznie je rozszerza.

W naszym gabinecie stomatologicznym CLINIDENT Wrocław zapewniamy pełen zakres usług stomatologicznych, dlatego zatrudniamy wysoko wyspecjalizowanych chirurgów szczękowych. Dzięki temu nasi Pacjenci, u których będzie konieczna interwencja chirurgiczna, nie są odsyłani do szpitali czy klinik. Wszystkie zabiegi mogą zostać wykonane na miejscu przez wykwalifikowany personel. W oczywisty sposób zwiększa to komfort leczenia stomatologicznego i znacznie skraca czas jego trwania. Chirurg szczękowo-twarzowy musi łączyć wiele specjalizacji i dodatkowo cechować się wyjątkowymi umiejętnościami. Obejmuje on takie specjalizacje jak: chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną.

Chirurg szczękowo-twarzowy zajmuje się wieloma różnymi schorzeniami jamy ustnej i twarzy, są to między innymi:

 • Zniekształcenia twarzy i wady kostne

  – w niektórych przypadkach leczenie ortodontyczne musi być wspomagane interwencja chirurgiczną. Jest to konieczne w niektórych poważnych wadach zgryzu: wysunięcie lub cofnięcie żuchwy lub szczęki, modelowanie brody, poprzeczne zwężenie szczęki, kostne zgryzy otwarte, w wyjątkowych przypadkach ekstrakcja zębów ze wskazań ortodontycznych.
 • Implantologia

  wszczepienie implantów jest zabiegiem chirurgicznym, który musi być wykonany przez chirurga szczękowo-twarzowego z dodatkową specjalizacją implantologiczną. Implantologia obejmuje cały zakres leczenia implantologicznego i przygotowawczego, łącznie z autoprzeszczepami i wykorzystaniem materiałów kościozastępczych w calu odbudowania materiału kostnego i przygotowania podłoża dla przyszłego implantu zębowego.
 • Przedprotetyczne leczenie przygotowawcze
  – w wielu przypadkach długotrwałego bezzębia wyrostki zębodołowe ulegają zanikowi, a tkanki miękkie (błona śluzowa) mają tendencję do nadmiernego przyrastania. Jeśli pole protetyczne (miejsce na którym ma leżeć proteza) nie spełnia odpowiednich warunków utrzymanie protezy ruchomej może być bardzo trudne. Aby zwiększyć komfort użytkowania i funkcjonalność przyszłej protezy należy poddać się leczeniu przygotowawczemu. Polega ono na chirurgicznym usunięciu wszystkich guzów i fałdów tkanki miękkiej i ewentualnym odbudowaniu cofniętej tkanki kostnej.
 • Torbiele, guzy i stany zapalne zatok szczękowych

  – jeśli dojdzie do stanu zapalnego kości pochodzącego od zębów interweniować musi chirurg szczękowo-twarzowy. Stan zapalny, torbiel lub guz może znajdować się w mocno niedostępnym miejscy, nawet w okolicach zatok szczękowych. Aby go usunąć wymagana jest interwencja wyspecjalizowanego w takich operacjach chirurga szczękowego.
 • Zatrzymanie zębów

  – czasem zdarza się, że zęby zaczynają rosnąć, ale nie przebijają się przez błonę śluzową, lub nawet rosną do wewnątrz kości. Taki przypadek nazywa się zatrzymaniem zęba. Jest to bardzo niebezpieczna, ponieważ od takiego zęba mogą powstawać stany zapalne, może on wypychać prawidłowo rosnące zęby ze swoich miejsc, może też sprawiać dolegliwości bólowe i być bardzo niewygodny. Najczęściej dotyczy to zębów ósmych, tak zwanych zębów mądrości. W takich przypadkach zaleca się ich chirurgiczne usunięcie tych ósemek.
 • Złamania kości żuchwy, szczęki lub twarzy

  – wypadki i urazy mechaniczne mogą się przydarzyć zawsze. Aby prawidłowo je wyleczyć należy oddać się pod opiekę specjalisty.

Wszystkie zabiegi są przeprowadzane przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Tylko w niektórych, bardzo poważnych przypadkach wymagane jest zastosowanie znieczulenia ogólnego.

W tym dziale: Chirurg stomatologiczny od chirurgii szczęki, stomatologiczna chirurgia Wrocłzw, chirurg od szczęki i żuchwy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.